Pınar Gültekin'in babası: bir nebze de olsa yüreğimize soğuk su serpildi

Pınar Gültekin'in babası: bir nebze de olsa yüreğimize soğuk su serpildi

MUĞLA Sıtkı Koçman Üniversitesi talebesi Pınar Gültekin'in öldürülmesiyle ilgili davada cuma günü karar çıktı.

MUĞLA Sıtkı Koçman Üniversitesi talebesi Pınar Gültekin'in öldürülmesiyle ilgili davada cuma günü karar çıktı. Sanık Cemal Metin Avcı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına, kardeşi Mertcan Avcı ise yardım etmiş olduğu nedeni öne sürülerek 4 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Pınar Gültekin'in babası Sıddık Gültekin, "Bir nebze de olsa yüreğimize soğuk su serpildi. İnşallah katil gün yüzü görmez. Biz baştan sona kadar hep mücadelemizi verdik.  Benim gayem, bundan sonraki cinayetlerde en azından emsal teşkil etmesi" dedi.

21 Temmuz 2020 tarihinde Muğla'nın Menteşe ilçesinde Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi talebesi Pınar Gültekin, sanık Cemal Metin Avcı tarafınca öldürülmüştü. Üniversite talebesi Pınar Gültekin'in öldürülmesiyle ilgili davada cuma günü karar çıktı. Sanık Cemal Metin Avcı, "haksız tahrik" ve "iyi hal" indirimlerinin uygulanmaması sonucu ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Cemal Metin Avcı'nın kardeşi Mertcan Avcı ise yardım etmiş olduğu nedeni öne sürülerek 4 yıl hapis cezası aldı. Davanın sonuçlanmasının peşinden Pınar Gültekin'in babası Sıddık Gültekin konuştu.

"BİR NEBZE DE OLSA YÜREĞİMİZE SOĞUK SU SERPİLDİ"

Pınar Gültekin'in babası Sıddık Gültekin dava hakkında "Bildiğiniz benzer biçimde 3 senedir hukuk mücadelesi veriyoruz. Muğla 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde ikinci mahkemede biz anladık ki tek taraflı çalışıyor. Hep itiraz ettik, buna karşın kabul edilmedi. Avukatımız vasıtasıyla doğal itirazlarımızı bildirdik. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı da itiraz etti. Çünkü caniye ödül benzer biçimde bir ceza verilmişti. Biz ikinci mahkemede dün 15'nci duruşmamız oldu. Bir nebze de olsa yüreğimize soğuk su serpildi. Tam netice almadık. İnsan buna da kimi zaman şükrediyor. İnşallah katil gün yüzü görmez. Biz baştan sona kadar hep mücadelemizi verdik. Katilin kardeşi de bu cinayetin içinde bulunmuş ve yardım etmiş. Telefon tapeleri onu işin içinde bulunduğunu gösteriyor. Kardeşi de 4 yıl ceza aldı. Katil ağırlaştırılmış müebbet aldı. Yani bu ülkede her ne kadar adil davranmayan hakimler olsa da, adil davranan hakimler de vardır. Tabii bu benim gücümle olmadı. Çok savaşım verdim. Benim gayem, benim kızım değildi. Zaten kızımın geri gelmeyeceğini biliyorum. Benim gayem, bundan sonraki cinayetlerde en azından emsal teşkil eder ve bir insanoğlunun daha azca öldürülmesi. Bu benim yüreğime bir nebze de olsa bir su serpmiş olur" dedi.

"ARTIK KADINLAR ÖLMESİN"

Gültekin, "Davadan sonrasında asla iyi değildim ve hiçbir şey hissetmedim. Çünkü bir ülkede ilk gün mahkeme adil davransaydı, ben bir ihtimal bir şeyler hissedebilirdim. Ama hep mücadelemizi verdik, maalesef asla adil davranılmadı. Sanki suçlu biz, onlar mağdurmuş benzer biçimde oldu. Yani benim evladım bir parçam gittikten sonrasında idam edilmiş, benim umurumda olmaz. Zaten o içindeki insanı öldürmüş. Bu işler durdurulsun, benim gayem budur. Artık hanımlar ölmesin. Belki bu mücadeleyi vermemden dolayı benim akrabalarım beni dışlamış olabilir. Kültürüme nazaran onlara hak da veriyorum. Yadırgamıyorum fakat insanoğlunun ailesi bile kimi zaman yanında olmuyor. Kadın dernekleri yağmurda, karda ve kışta hep yanımda oldular. Onlar da benim bir ailemin parçası oldular. Bazen mahkemeler 9 saat sürüyordu, yağmurun altında basın mensuplarıyla birlikte bekliyorlardı. Türk kamuoyu benim arkamdaydı. Bana destek veren onlar oldu. Bana moral veren onlar oldu. Türkiye'nin aydın insanlarıdır. Sizin aracılığınızla Kemal Kılıçdaroğlu'na da saygılarımı sunuyorum. Dün beni telefonla aradı. Geçmiş olsun dileklerinde bulunmuş oldu. Çok siyasal parti temsilcileri aradı. AK Parti'den arayan oldu, partilerden arayan oldu" şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.