Pitbull dehşeti kameralara yansıdı

İstanbul'da Pitbull cinsi köpek bir genç kıza saldırdı. Yaralanan kız şikayetçi oldu.

İstanbul,Ataşehir'de, sokakta yürüyen genç kız, pitbull cinsi köpeğin saldırısına uğradı.Saldırı anı,güvenlik kameralarına yansırken, kızın annesi yaşadığı korku dolu anları anlattı.

Geçtiğimiz günlerde yaşanılan bu olay, İstanbul Ataşehir Ferhatpaşa Mahallesi'nde meydana geldi. Saldırıya uğrayan 16 yaşındaki genç kız  İrem Gülizar Demir, markete gittiği sırada pitbull cinsi köpeğin kendisine saldırdığını belirtti. Köpeğin sahibi, pitbull cinsi köpeğini genç kızın üzerinden aldıktan sonra kaçtı. Yapılan ihbar üzerine ambulansla Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Genç kız tedavisinin ardından polise giderek yaralandığını ve bu olayla ilgili  şikayetçi olduğunu söyledi. Ekipler, köpeğin sahibini yakalamak üzere çalışma başlattı. Diğer yandan, saldırı anları güvenlik  kameralarından izlendi. Genç kızın kaçtığı kaçarken de  karda kayarak yere düştüğü, o sırada köpeğin genç kızın üzerine saldırdığı daha sonra köpek sahibinin genç kızın üzerinden köpeğini aldığı, sonrasında olay yerinden kaçtığı  izlendi.

Anne Gülnaz Demir o anları anlattı

Genç kızın annesi Gülnaz Demir, "Kızıma köpek saldırdı, psikolojisi bozuldu. Bu köpekler yasaklıysa neden sokağa salınıyor. Ben bunun bulunmasını istiyorum. Polise zaten gittik, yardımcı oldular ama biz daha çok yardımcı olmalarını istiyoruz. Şu an iyi düzeliyor aşılarını oluyor. Kızım sabah kalktı arkadaşlarıyla buluşacaktı. 10.55'de bana bir telefon geldi, kızımın arkadaşı aradı. İrem'e köpek saldırdı dedi. Nerede dedim, marketin önünde dedi. Kızımın arkadaşı ağlıyordu. Konuşmasından bir şey anlamıyordum. 'Abla ambulans geliyor ne olur gelin' dedi. Kalkmamızla gitmemiz bir oldu oraya." dedi. Olayı gören bir mahalle sakini ise, "Bu arkadaş köpeği salmış. Genç kız markete giderken köpek bir anda kıza saldırdı şiddetli bir şekilde. Köpeğin sahibi haliyle kızı altından almaya çalışıyordu. Çocuk savaş verdi baya. Köpek çok tehlikeli bir köpek. Çocuk nasıl kızı yaralı şekilde bırakıp köpeği de alıp kaçtı ben onu anlamadım. Sonra ambulansa haber verdik, ambulans geldi, polis geldi. Köpeğin bir suçu yok aslında. Onu bu şekilde salmak çok yanlış bir şey. Köpeğin sahibini tanımıyoruz. Köpeğin sahibi çocuk, köpeği bağlayıp tekrar olay yerine gelmiş öyle diyorlar." dedi

Tasmasız bırakılan pitbull

Olayla ilgili ortaya çıkan yeni görüntülerde, pitbull cinsi köpeğin tasmasız  şekilde sokakta dolaştığı, ardından  genç kızın üzerine saldırdığı, kızın kayarak düştüğü , köpeğin sahibinin köpeği genç kızın üzerinden aldığı, başından, ellerinden yaralanan genç kızın korkudan  marketin içine sığındığı ,köpeğin sahibinin de markete girerek genç kızla konuştuğu izlendi.

Kaynak:Haber Kaynağı

Yaşam