Pixel 3a modelleri, gelecek günlerde son güncellemesini alacak.

Pixel 3a modelleri, gelecek günlerde son güncellemesini alacak.

Google, akıllı telefon pazarına da oldukça önemli yatırımlar yapmış vaziyette. Özellikle Pixel markası ile günden güne bu sektördeki payını arttıran Amerikalı teknoloji devi, verdiği bazı kararlarla bu başarısını gölgeliyor olabilir.

Bilindiği üzere 2019 yılının Mayıs ayında satışa sunulan ve Pixel markası için fiyat performans ürünü olarak pazarlanan Pixel 3a serisi, bugüne kadar oldukça başarılı işlere imza atmıştı. Pixel 3a ve Pixel 3a XL modellerinden oluşan seri, bugünlerde 3. yaşını kutlarken, Google bu cihazların sahiplerine kötü bir doğum günü hediyesi verdi.

Google Pixel 3a

Google Pixel 3a son güncellemesini alıyor!

Şirketten yapılan açıklamaya göre, hem Pixel 3a hem de Pixel 3a XL modelleri için servis edilen gelişim ve güvenlik güncellemeleri Temmuz ayında servis edilecek son bir paketle tamamlanacak. Yani Temmuz ayındaki son güncellemenin ardından bir daha bu cihazlara ne gelişim ne de güvenlik amacıyla yeni paketler gelmeyecek.

Google Pixel 3a

Google’ın bu kararı akıllı telefon çevrelerince bir hayli tepki toplarken, en çok üzerinde durulan konu ise bu telefonlara verilen yazılım desteğinin yalnızca 3 yıl sürmüş olması oldu. Günümüz dünyasında bir akıllı telefon modelinin 3 yılın sonunda hadi gelişim bir yana güvenlik paketlerinden de mahrum kalması, bir hayli can sıkıcı bir durum olarak nitelendiriliyor.

Meta, bu yıl işe alımlarını sınırlayacak!

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji