PlayStation 5 bu yıl satışa sunulabilir!

PlayStation 5 bu yıl satışa sunulabilir!

Amerika’nın en büyük oyun perakende satıcısı GameStop, PlayStation 5 ’in bu yıl içerisinde tanıtılacağını iddia etti. Peki, PlayStation 4 Pro’

Amerika’nın en büyük oyun perakende satıcısı GameStop, PlayStation 5 ’in bu yıl içerisinde tanıtılacağını iddia etti. Peki, PlayStation 4 Pro’yu daha yeni alanlar ne yapacak?

Sony, PlayStation 4’ün güçsüz kalmasının ardından geçtiğimiz yıllarda karşımıza PlayStation 4 Pro ile çıkmıştı. PS4 Pro’nun duyurulmasının ardından PlayStation 5 için daha 3-4 yılın olacağı düşünülüyordu. Ancak bugün Amerika’nın en büyük oyun perakende firması olan GameStop, PS5’in 2019 yılı içerisinde duyurulacağını iddia etti.

PlayStation 5

E3 2019 etkinliğine katılmayacağını açıklayan Sony’nin, PS5’i 2020 yılı içerisinde düzenleyeceği bir etkinlikte tanıtacağı ve 2020 yılının sonlarına doğru satışa sunması bekleniyordu. Ancak GameStop cephesinden gelen bu iddia tüm tahminleri alt üst etti.

GameStop Finans Müdürü Rob Lloyd’a göre; müşterileri artık konsol almaya pek yanaşmıyormuş. Lloyd, müşterilerin yeni nesili beklediklerini ve bu yüzden alışveriş yapmadıklarını da belirtiyor.

Durum Rob Lloyd’un belirttiği gibiyse ve konsol satışlarında bir düşüş yaşanıyorsa; Sony daha fazla kan kaybetmek istemez ve PS5’i bu yıl içerisinde duyurup satışa sunabilir.

Dört kameralı Motorola göründü!

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji