PM öncesi İstanbul''un ilçelerinde sürpriz isimler

PM öncesi İstanbul''un ilçelerinde sürpriz isimler

CHP’de adayların belirleneceği kritik PM’ye saatler kala İstanbul’un ilçeleri konusunda sürpriz gelişmeler yaşanmaya başlandı.

CHP’de Pazar günü önce MYK, ardından PM toplanarak belediye başkan aday listesini belirleyecek. Kritik toplantılarda İstanbul’un ilçeleri de masaya yatırılacak. CHP yönetimi İstanbul Avcılar’da belediye başkan adaylığı için Parti’nin eski Genel Sekreterlerinden Bihlun Tamaylıgil’e adaylık teklifi götürdüğü ortaya çıktı.

İLGİLİ HABER: Kulis: CHP'nin İzmir adayı kesinleşti

KABUL ETTİ Mİ?
Yönetimin teklifine teşekkür eden Tamaylıgil’in belediye başkanlığını düşünmediğini ifade ederek bu teklifi kabul etmediği ortaya çıktı.

Tamaylıgil’in kabul etmemesinin ardından Avcılar’da değişiklik olup olmayacağı konusunun bu gece yapılacak temasların ardından netleşmesi bekleniyor.

TAMAYLIGİL KİMDİR?
15 Ekim 1966’da İstanbul’da doğdu. Baba adı Cevat, anne adı Bahar’dır.
Ekonomist, Üst Düzey Yönetici; İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi.

22, 23 ve 24. Dönemde İstanbul Milletvekili seçildi.

22. Dönemde Parlamentolararası Birlik, NATO Parlamenter Asamblesi, 23. Dönemde Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Üyeliği yaptı. 24. Dönemde Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Üyeliği görevine yeniden seçildi.

24. Dönemde Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeliği yaptı.

Tamaylıgil, uzun yıllar CHP’de Genel Sekreterlik ve Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde de bulundu.

Kritik toplantıya saatler kala İYİ Parti ile CHP arasında günlerce pazarlık konusu olan ve son anda anamuhallefete kalan İstanbul’un Üsküdar ilçesi konusunda sürpriz bir ismin adaylığı gündemde!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2014 yerel seçimlerinde partisinin çok az farkla seçimi kaybettiği Üsküdar ilçesinin adaylığı için İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu’na teklif götürdüğü ortaya çıktı.

‘PARTİ GÖREVİDİR’
Bekaroğlu’nun belediye başkan adaylığına sıcak bakmadığını belirtmesi üzerine Kılıçdaroğlu’nun, “Bu parti görevidir. Üsküdar’ı sizinle alacağımıza inanıyorum” uyarısında bulunduğu öğrenildi.

Eğer bir değişiklik olmazsa Kılıçdaroğlu’nun yarın toplanacak MYK’ya Bekaroğlu’nun ismini sunması bekleniyor.(Kaynak: DÜZGÜN HABER)

ERDEM GÜL LİSTEDE: ADALAR

CHP’de Adalar adaylığı gündeme gelen gazeteci Erdem Gül’ün adaylığının kesinleştiği bildirildi.

TUZLA ADAYI SALİM GÜRSOY

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Tuzla İlçe belediye başkan adayının Salim Gürsoy olmasının kesinleştiği de bildirildi.

PENDİK’E ‘USTA’ ADAY

CHP’de Pendik ilçe belediye başkanlığına ise Mehmet Salih Usta’nın isminin MYK’ya sunulmasına karar verildiği öğrenildi.

ESENYURT

CHP Esenyurt eski İlçe Başkanı Kemal Deniz Bozkurt'un adaylığı kesin gözüyle bakılıyor. 

KÜÇÜKÇEKMECE

Küçükçekmece Belediye Başkan adaylığı için Kemal Çebi MYK'nın onayına sunulduğu belirtildi.

İSTANBUL'DA 3 BAŞKANLA DEVAM KARARI

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Büyükçekmece Belediyesi mevcut Başkanı Hasan Akgün ve Sarıyer Belediyesi mevcut Başkanı Şükrü Genç'in adaylığının yeniden MYK'nın onayına sunulduğu ifade edildi.

ÇATALCA

Çatalca Belediye Başkan adaylığı için ise Cem Kara'nın isminin MYK'nın onayına sunulduğu belirtildi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika