Polis, İzmir’de halay çekenleri bulmak için çalışma başlattı

Polis, İzmir’de halay çekenleri bulmak için çalışma başlattı

İzmir'de, bu hafta sonu Kordonboyu'na akın eden ve müzik eşliğinde dans edip, halay çekenleri belirlemek için çalışma başlattı.Koronavirüs tedbirleri

İzmir'de, bu hafta sonu Kordonboyu'na akın eden ve müzik eşliğinde dans edip, halay çekenleri belirlemek için çalışma başlattı.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 8 haftadır devam eden hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması bu kez uygulanmadı. Partili Cumhurbaşkanı Erdoğan, 6-7 Haziran için ilan edilen sokağa çıkma kısıtlamasını iptal etti. İstanbul ve İzmir'de sahillere ve parklara akın eden insanların sosyal mesafeye uymadığı görüntülerde gündem oldu.

İzmirlilerin hafta sonu en fazla tercih ettiği yer Kordonboyu oldu

Öğleden sonra başlayan yoğunluk, gece yarısına kadar sürdü. Sosyal mesafenin hiçe sayıldığı Kordonboyu'nda, bazı vatandaşlar ise şarkılar söyleyip, dans etti. Maske takmadıkları görülen kalabalık oyun havası eşliğinde göbek atıp, halay çekti. Görüntülerin sosyal medyada paylaşılmasız üzerine ise polis, harekete geçti. Polis, halay çekip, das edenleri belirlemek için görüntüleri incelemeye aldı.

Bugün ise sahil kenarlarını balığa çıkanlar doldurdu. Yan yana balık avlayan vatandaşlar, maske takmadı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından geçen ay çizilen sosyal mesafe çemberlerinin de silinmeye başladığı görüldü. Çemberler, sosyal mesafeyi sağlamak amacıyla çizilmişti.

Önceki ve Sonraki Haberler
Otomotiv