Polise hakaret eden AK Partili vekilin eski konuşması

Polise hakaret eden AK Partili vekil Zeynep Gül Yılmaz, daha önce de "Bağırta bağırta Akdeniz Belediyesini aldık, kanırta kanırta da büyükşehiri (Mersin) alacağız” dediği ortaya çıktı.

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, AKP Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz’ı Çeşme otoban çıkışında durduran polis memurlarının açığa alındığını paylaşmıştı. Başarır, “Geçtiğimiz Kurban Bayramı öncesi, Mersin Erdemli’de bir polis uygulamasında AKP Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, gelen ihbar üzerine kimlik sordukları için iki polisimize hakaret etmişti. O gün bunu gündeme getirmiştim. Ancak bu durumu AKP Mersin milletvekili Zeynep Gül Yılmaz yalanlamıştı. Bugün sizlerle paylaşacağım videoda, utanç görüntülerini göreceksiniz. AKP’nin gerçek yüzünü göreceksiniz” diyerek Yılmaz’ın polislere hakaret ettiği videoyu gündeme getirdi.

CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, AK Partili Yılmaz’ın daha önce Meclis’te yaptığı konuşmayı paylaştı. Yılmaz videoda, “Bağırta bağırta Akdeniz Belediyesini aldık, kanırta kanırta da büyükşehiri alacağız” ifadelerini kullanıyor.

Özkan’ın paylaştığı videoya “Unutma, unutturma…Polise şerefsiz diyen AKP Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, daha önce de “Kanırta kanırta Mersin Büyükşehir’i alacağız” demişti. AKP’li kadın vekilin ağıza alınmayacak sözlerini milletimiz görüyor” notunu düştü.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika