Portekiz'de en yüksek günlük can kaybı!

Portekiz'de en yüksek günlük can kaybı!

Portekiz'de koronavirüs salgınında son 24 saatte 167 kişinin hayatını kaybetmesiyle salgınının başlangıcından bu yana görülen en yüksek günlük vaka sayısı kaydedildi.

Portekiz'de koronavirüs salgınında son 24 saatte 167 kişinin hayatını kaybetmesiyle salgınının başlangıcından bu yana ülkedeki virüse bağlı en yüksek günlük can kaybı sayısı kaydedildi.

Sağlık Bakanlığının güncellediği verilerde, ülkede son bir haftadır koronavirüs vaka ve ölüm sayılarındaki artışın devam ettiği görüldü.

Verilere göre, virüs nedeniyle son 24 saatte 167 kişi yaşamını yitirdi. Böylece, ülkede şimdiye kadarki, virüs kaynaklı en yüksek günlük can kaybı sayısı kayıtlara geçti.

Ülkede, başkent Lizbon ve çevresinde yoğunlaşan 6 bin 702 yeni vaka tespit edildi.

Yaklaşık 10 milyon nüfusa sahip Portekiz'de koronavirüsten ölenlerin sayısı 9 bin 28'e, toplam vaka sayısı da 556 bin 503'e çıktı.

Koronavirüs aşılarına 27 Aralık'ta başlayan Portekiz'de 9 Kasım'dan bu yana uygulanan ve yeni vaka sayılarındaki yüksek artıştan 30 Ocak'a kadar uzatılan OHAL kapsamında salgının yoğun görüldüğü yerlerde serbest dolaşım kısıtlamaları getirilip, halktan zorunlu olmadıkça sokağa çıkmaması isteniyor.

 

 

Kaynak:Haber Kaynağı

Dünya