Prens Harry ve Meghan Markle 2 yıl sonra İngiltere'ye geliyor: Balkona davet edilmediler

Prens Harry ve Meghan Markle 2 yıl sonra İngiltere'ye geliyor: Balkona davet edilmediler

Prens Harry ve Meghan Markle, kraliyetteki görevlerini bırakarak Los Angeles’ta yaşamaya karar vermelerinin ardından, İngiltere’ye geri dönüyor.

Kraliyet görevlerini bırakarak ABD’ye taşınan Prens Harry ve Meghan Markle, Kraliçe Elizabeth’in tahttaki 70. yılını kutlayan Platin Jübile etkinliği için iki yıl sonra İngiltere’ye geliyor. Çiftin, Buckingham Sarayı’nın balkonunda çekilen geleneksel fotoğrafta olmayacağı öğrenildi.

Kraliçe Elizabeth’in tahttaki 70. yılı için düzenlenen Platin Jübile etkinliğine katılacak olan çiftin gelenekselleşen balkon fotoğrafında diğer kraliyet üyelerinin yanında yer almayacağı belirtildi.

NTV'de yer alan habere göre, 2020 yılında kraliyet ailesinden ayrılmalarının ardından ilk defa resmi bir etkinliğe katılacak olan çift, çocukları Archie ve Lilibet ile İngiltere’ye gitmeye hazırlanıyor.

Prens Harry ve eşi Meghan Markle halen Sussex Dükü ve Düşesi unvanlarını taşıyor olsalar da resmi düzeydeki kraliyet görevlerine devam etmiyorlar.

Çiftin, özellikle Oprah Winfrey’nin programına çıkıp kraliyet ailesine yönelttikleri eleştiriler İngiltere’de tepki toplamıştı.

2 YIL SONRA İLK DEFA GÖRÜŞTÜLER

Invictus Games etkinliği için ilk defa Avrupa'ya beraber gelen çiftin Kraliçe Elizabeth ve Prens Charles ile Windsor Kalesi'nde gizli bir görüşme yaptığı ortaya çıkmıştı. Kraliçe ile Invictus Games hakkında konuştuklarını belirten Prens Harry, “İngiltere takımı için bir sürü mesaj gönderdi. Kraliçe'nin dediklerini takımdakilere illetim. Onu görmek harikaydı. Eminim gelebilseydi o da burada bulunmak isterdi” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Dünya