Prof. Dr. Kadri Yıldırım son yolculuğuna uğurlandı

Prof. Dr. Kadri Yıldırım son yolculuğuna uğurlandı

Geçirdiği beyin kanaması sonucu hayatını kaybeden siyasetçi ve akademisyen Prof. Dr. Kadri Yıldırım, yüzlerce kişinin katıldığı törenle toprağa verildi.

Evinde geçirdiği beyin kanaması sonrası dün akşam saatlerinde hayatını kaybeden eski HDP Milletvekili Prof. Dr. Kadri Yıldırım için Diyarbakır'ın Bağlar ilçesi Yeniköy Mezarlığı’nda cenaze töreni düzenlendi.

Törene, Yıldırım ailesi, Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı Berdan Öztürk, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanları Saliha Aydeniz ve Keskin Bayındır, HDP milletvekilleri Dersim Dağ, Remziye Tosun, Mahmut Toğrul, İmam Taşçıer, Nejdet İpekyüz, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, eski HDP milletvekili Altan Tan, yazar ve dil bilimcilerin de aralarında bulunduğu yüzlerce kişi katıldı. Mezopotamya Ajansı'nın haberine göre, cenaze namazı kılındıktan sonra Yıldırım’ın cenazesi, sevenleri tarafından omuzlarda taşınarak cenaze aracına götürüldü. Törene katılan yüzlerce kişi, Yıldırım’ın defnedileceği yere kadar yürüdü.  Yıldırım’ın cenazesi dualar eşliğinde toprağa verilirken katılanlar, taziyelerini Yıldırım ailesi fertlerine ilettikten sonra Yeniköy Mezarlığı’ndan ayrıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler
3. Sayfa