Profesyonel Tinder koçluğu için iş ilanı

Profesyonel Tinder koçluğu için iş ilanı

İngiltere’de ’profesyonel Tinder koçluğu’ için iş ilanı verildi... Çöpçatanlık uygulamasını ’kullanmayı beceremeyenler’ ile ’profesyonelleşenler’ eşleştirilecek.

Çöpçatanlık uygulaması Tinder’da hem aradığını bulamayanlar, hem de ‘profesyonelleşenler’ için yeni bir girişim başlatıldı. İngiltere’de bir internet sitesi, ‘profesyonel Tinder koçluğu’ için iş ilanı verdi. İlana göre, profesyonel Tinder koçları saatte 30 sterline (yaklaşık 170 TL), isteyene yardım edecek.İş ilanında şu ifadeler kullanıyor: “Sağa doğru kaydırıp ‘Eşleşme!’ yazdığını görmek sizin için o kadar normal hale geldi ki, artık eşleşmelerinize mesaj atmakla bile uğraşmıyor musunuz? Bütün arkadaşlarınızın toplamından daha fazla eşleşmeniz mi var? O zaman endişelenmeyin çünkü Tinder bağımlılığınızı yararlı bir şeye dönüştürecek bir önerimiz var.”

NE GEREKİYOR?
İş ilanında, profesyonel Tinder koçluğu için bazı şartlar da getirildi. Buna göre, bu işi yapmak isteyenlerin son 12 ayda 250’den fazla kişiyle eşleşmiş olmaları ve Tinder üzerinden tanıştıkları kişilerle en az 10 buluşmaya gitmiş olmaları gerekiyor. Bu koşulları yerine getirenler onaylanınca, ‘koç’ olarak hesap açabiliyorlar.
Müşteri tarafında ise işler şöyle gelişiyor: Tinder koçu arayanlar, uygulamanın hangi alanında (Tinder, Bumble veya Grindr) gelişmek istediklerine, Tinder’dan ne beklediklerine (hayat arkadaşı veya yaz aşkı gibi), koçlarıyla haftada kaç gün görüşmek istediklerine dair soruları yanıtlıyor; koçlarıyla yüz yüze mi yoksa internet üzerinden mi görüşmek istediklerini belirtiliyor. Bu bilgilere dayanarak da, Tinder’da yardım isteyenler ile ‘profesyoneller’ birbirleriyle eşleştiriliyor