Prompter olmayınca Erdoğan canlı yayında sufle aldı

Prompter olmayınca Erdoğan canlı yayında sufle aldı

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CNN Türk-Kanal D ortak canlı yayınında soruları cevaplandırdı. AKP'li Erdoğan yaptığı mitingleri anlatırken, “Meydanlar ısııyor, örneğin bugün bir Mersin yaptım'' dediği sırada...

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CNN Türk-Kanal D ortak canlı yayınında soruları cevaplandırdı. AKP'li Erdoğan yaptığı mitingleri anlatırken, “Meydanlar ısııyor, örneğin bugün bir Mersin yaptım'' dediği sırada stüdyodakilerin fısıltıyla “Tarsus'' diyerek sufle vermesi ekranlara yansıdı. Sufleyi veren kişinin de Mehmet Soysal olduğu iddia edildi.

FETÖ ile ilgili de konuşan Erdoğan şunları söyledi:

'BİZİM ZAMANIMIZDA BÜYÜDÜĞÜ İDDİASINI REDDETMEM'
''FETÖ'nün bizim zamanımızda büyüdüğü iddiasını ben reddetmem. Bunlar büyük bir ihanet şebekesi içerisindeymiş. Aldatıldık. Taa Erdal İnönü'ye git, Bülent Ecevit'e. Ecevit, İnönü bunların en yakın arkadaşıydı. Erdal İnönü'nün bunların okullarını ziyaret ettiğini iyi bilirim.

Onların davetlerine katıldıklarını iyi bilirim. Gelsinler konuşalım. Samimi değiller. Biz yanıldık. Biz bunlara çok inandık. 2004 MGK'sında hedef sadece FETÖ değil tüm terör örgütlerine yönelik bir süreçti. Biz bunun üzerine ısrarla da gittik. Birçok STK'lar da masaya yatırıldı. 2010'dan sonra da ayıklama süreci başladı.'' dedi.

İŞTE O ANLAR:

GENEL