PS5 yine yok sattı

PS5 yine yok sattı

PS5 ne zaman satışa çıksa saniyeler içerisinde tükeniyor. Tıpkı geçtiğimiz gün Amazon Türkiye’de satışa sunulması gibi.

PS5 ilk çıktığı günden bu yana kara borsaya düştü. Özellikle Türkiye gibi stok sayısının sınırlı tutulduğu ülkelerde normal satış fiyatına PS5 almak neredeyse imkansız oldu. Konsolun çıkışının üzerinden yaklaşık olarak 9 ay geçti. Bu süreçte PS5 sürekli stok sıkıntısı yaşadı.

Amazon Türkiye Prime etkinliği kapsamında sınırlı sayıda PS5’i satışa sundu. Sizlerin de tahmin edebileceği üzere bu satışlarda PS5 stoklarının tükenmesi yalnızca saniyeler sürdü.

ps5.jpg

Tabi ki şunu da belirtmemiz gerekiyor. Şu anda PS5 almak isterseniz bu imkansız bir şey değil. Yapmanız gereken tek şey kesenin ağzını biraz açmak. Çünkü az önce de belirttiğimiz üzere PS5 uzun bir süredir karaborsada. Hatta ilk çıktığı günden bu yana karaborsada desek daha doğru bir söylemde bulunmuş oluruz.

Öte yandan Microsoft cephesinde böyle bir sıkıntının olmadığını hatırlatalım. Yani şu anda hem Xbox Series X, hem de Series S’i dilediğiniz zaman satın alabilirsiniz. Lakin iş PlayStation 5 olduğunda normal satış fiyatının üzerinde bir ücret ödemeniz gerekiyor.

Altcoin rallisi gelecek mi: Bu tarihler çok önemli

Etiketler :