Rabia Naz Komisyonu 3.5 ay sonra harekete geçiyor!

Rabia Naz Komisyonu 3.5 ay sonra harekete geçiyor!

Rabia Naz Vatan (11) ve benzer çocuk ölümlerine ilişkin araştırma yapmak amacıyala 3.5 ay önce kurulan Meclis Araştırma Komisyonu çalışmalarına....

Rabia Naz Vatan (11) ve benzer çocuk ölümlerine ilişkin araştırma yapmak amacıyala 3.5 ay önce kurulan Meclis Araştırma Komisyonu çalışmalarına başlıyor. Komisyon, Rabia Naz'ın hayatını kaybettiği Eynesil'de incelemelerde bulunacak, baba Şaban Vatan ile de görüşecek.

Rabia Naz Vatan başta olmak üzere şüpheli çocuk ölümlerinin araştırılması ve bu konuda alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi amacıyla kurulan TBMM Araştırma Komisyonu, çalışmalarına 3.5 ay sonra başladı.

Komisyon, perşembe günü yapacağı toplantıda çalışma takvimini belirleyecek. İl dışına çıkma kararı alan komisyon, ilk çalışmasını Giresun’un Eynesil ilçesinde yapacak.

Meclis Araştırma Komisyonu, gözaltına alınan, akıl sağlığının yerinde olup olmadığının tespit edilmesi için hastaneye yatırılan Şaban Vatan'la görüşecek. Şaban Vatan kızının ölümünü araştırırken, gözaltına alınmış, akıl sağlığının yerinde olup olmadığının tespit edilmesi için hastaneye yatırılmıştı.

NE OLMUŞTU?

Giresun’un Eynesil ilçesinde 13 Nisan 2018’de evinin önünde yaralı bulunan ve kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren Rabia Naz Vatan’a çarpan sürücünün Eynesil Belediye Başkanı Coşkun Somuncuoğlu’nun yeğeni olduğunu öne sürülmüş, aile, çocuklarının ölümünün aydınlatılmasını AKP’li siyasetçilerin engellediğini iddia etmişti.

https://abcgazetesi.com/yuz-yuze-egitim-bir-gun-sonra-baslayacak-379638
Son Dakika Haberleri