Rabia Naz’ın ölümüne ilişkin flaş gelişme: 'Süreç başlatılmıştır'

Rabia Naz’ın ölümüne ilişkin flaş gelişme: 'Süreç başlatılmıştır'

Şüpheli şekilde hayatını kaybeden 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan’ın babası Şaban Vatan, Adalet Bakanı Gül'e tepki gösterdi. rabia

Şüpheli şekilde hayatını kaybeden 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan’ın babası Şaban Vatan, Adalet Bakanı Gül'e tepki gösterdi.

Giresun Eynesil’de evinin önünde şüpheli şekilde hayatını kaybeden 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan’ın ölümüyle ilgili Başsavcılıktan yapılan “yüksekten düşmeye bağlı” açıklamasına tepki gösteren baba Şaban Vatan, “Olay yerinde yavruma ait hiçbir bulgu yok, ayrıca olay yeri inceleme 4 ayrı yerde yaptığı incelemeden asla video kaydı kullanmamış bu suç değil mi?” diyerek tepki gösterdi.

Diğer yandan olayla ilgili keşif raporunda “Naz’ın kendini binadan aşağıya bırakmasıyla düşmediği, verandayı aşması için de en az 11.3 km/saat hızla koşmuş olması gerektiği” görüşüne yer verildi. Raporda 70 kilo olan Naz’ın fiziksel özellikleriyle birlikte değerlendirdiğinde bu hıza ulaşmasının bile orta olasılık olduğu ifade edildi.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Giresun Cumhuriyet Başsavcılığı’nın açıklamasını Twitter hesabından paylaşarak “Olayı aydınlatacak olan yegâne merci savcılık makamıdır; güveniyoruz” dedi.

Baba Şaban Vatan ise Bakan Gül’e cevaben Twitter hesabından “Sayın Bakan Beyim Trabzon Adli Tıp Raporu ‘bedensel genel travma’ diyor. Rabia Naz Vatan cinayeti ile ilgili olan kurumlar ve birimler sayın sorumlular, baba yüreğinizi bir sorgulayın, empati yapın lütfen" dedi.

Giresun Baro Başkanı Soner Karademir de, soruşturma hakkında açıklama yaptı. Rabia Naz’ın ölümü ile ilgili basında çıkan haberler üzerine Giresun Barosunca ilk günden itibaren konunun titizlikle takip edildiğini kaydeden Karademir, “İddialar Baromuzca resen gündemimize alınarak 25 Şubat 2019’da yönetim kurulunca dosyaya müdahil olmaya karar verilip Çocuk Hakları Danışma ve Uygulama Komisyonumuz görevlendirilmiş, Cumhuriyet Başsavcılığında bu doğrultuda gerekli tüm yasal müracaatlar yapılarak süreç başlatılmıştır” ifadesini kullandı.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da, bazı siyasilerin olayı örtbas çabalarına girdiği iddialarını dile getirdi: “Rabia Naz olayında intihar süsü verenlerin iddiaları adli tıp raporu ile çürütüldü ve intihar değil bilakis trafik kazası olduğu anlaşıldı. İddia o ki yaşanan elim hadisenin örtbas edilmesi için bizzat Nurettin Canikli devreye giriyor. Bu durum ülkede adaletin ne derecede acınası bir halde olduğunu gösteriyor.”

Önceki ve Sonraki Haberler
Son Dakika