Rabia Naz’ın şüpheli ölümünde yeni sorular: ‘Niye kan izi yok?’

Rabia Naz’ın şüpheli ölümünde yeni sorular: ‘Niye kan izi yok?’

Rabia Naz Vatan başta olmak üzere şüpheli çocuk ölümlerinin araştırılması amacıyla kurulan Meclis Araştırma Komisyonu üyelerinin Giresun’un Eynesil ilçesindeki ziyareti, Rabia Naz’ın ölümüne ilişkin akıllara yeni sorular...

Rabia Naz Vatan başta olmak üzere şüpheli çocuk ölümlerinin araştırılması amacıyla kurulan Meclis Araştırma Komisyonu üyelerinin Giresun’un Eynesil ilçesindeki ziyareti, Rabia Naz’ın ölümüne ilişkin akıllara yeni sorular getirdi.

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, “Rabia Naz’ın çatıdan düştüğü söyleniyor. Çatıdan düşse veranda parçalanır, yırtılır, oraya düşemez. Çatının diğer tarafından düşse, bahçeye düşmesi gerekiyor. Bulunduğu yere sırtüstü sürünerek geldiğini söylüyor görgü tanığı ama niye kan izi yok” diye sordu.

Eynesil’deki gözlemlerini aktaran MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, komisyonun iyi ki Eynesil’e gittiğini belirterek öncelikle Rabia Naz’ın düştüğü apartmanda incelemeler yaptıklarını anlattı.

{{unknown}}

Cumhuriyet'te yer alan habere göre, olayı soruşturan başsavcı ile görüştüklerinin altını çizen Enginyurt, “Olay için ‘trafik kazası’ da ‘bina üzerinden düşmüş de diyemem’ diyor. İyi ki komisyon olarak oraya gitmişiz dememin önemli kazanımı bu. Ben oraya gitmeden bir çatı, bir veranda... 10 metreden fazla atlaması gerekir betona düşmesi için. Oradan atlaması mümkün değil, ben de olay yerini gördüm” dedi.

Komisyon üyesi CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç da anne Atika’ın da bir bebek dünyaya getirdiğini ve onun adını da Rabia Naz koyduklarını kaydetti.

Son Dakika Haberleri