Rabia Parlar nerede?

Rabia Parlar nerede?

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu'nda 3 gün önce 16 yaşındaki Rabia Parlar kayboldu. Meraklanan aile, durumu polise bildirdi. Genç kızın bulunması için çalışmalar başlatıldı.

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu'nda 3 gün önce 16 yaşında bir genç kız kayboldu. Genç kızın bulunması için çalışmalar başlatıldı.

16 yaşındaki Rabia Parlar, iki yıldır Bursa'da, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü yurdunda kalıyordu. Rabia, babası Murat Parlar tarafından on gün önce yurttan alındı, Kahramanmaraş'a getirildi.

Baba Murat Parlar, bir süre çocukları ile vakit geçirdi. Sonrasında ise çalışmak için Trabzon'a gitti.

16 YAŞINDAKİ GENÇ KIZ, MARKETE GİDİYORUM DİYE ÇIKTI, GERİ GELMEDİ

Rabia, cuma günü "Markete gidiyorum." diyerek evden çıktı, geri dönmedi. Rabia'nın kardeşi Fahrettin meraklandı ve durumu babasına anlattı. Baba Parlar, durumu polise bildirdi. Rabia'nın bulunması için arama başlatıldı.

BABA MURAT PARLAR: ÖNCEDEN DE KAÇMIŞTI

Murat Parlar, bir süre önce eşiyle boşandığını ve kızının boşandığı eşinin yanında kaldığını belirtti. 16 yaşındaki genç kızın, bu süreçte de kaçtığını, polis ekiplerince bulunduğunu belirtti.

Kızını yurtta kaldığı süreçte ziyaret ettiğini söyleyen Murat Parlar, "Pandemi nedeniyle görüşemiyorduk. 10 gün önce yurda gidip kızımı aldım, bayram sonuna kadar bizimle kaldıktan sonra tekrar geri götürecektim. Ben şantiyelerde çalıştığım için bir süre sonra Trabzon'a geldim, Rabia da kardeşi Fahrettin ile birlikte kaldı. Cuma günü gece oğlum beni aradı, 'Baba, ablam akşam 18.00-19.00 gibi markete gidiyorum diyerek evden ayrıldı ama daha dönmedi' dedi. Ben de hemen Kahramanmaraş emniyetini arayıp yardım istedim." dedi.

BABA PARLAR: NEREDE OLDUĞUNU BİLMİYORUZ

Baba Murat Parlar, evden kaçtığı için kızlarına telefon vermediğini söyledi. Ayrıca, "Oğlum bana, 'Baba benim tartışıp telefonumu alıyordu. Bir defasında internete girdiğini de gördüm' dedi. İnternetten eski arkadaşlarını bulup onların yanına da gitmiş olabilir. Kaçtıktan sonra sosyal medya hesabını da kapattı. Eski eşim Fatma da emniyete giderek kayıp başvurunda bulundu. 3 gündür kendisinden haber alamıyoruz, nerede olduğunu bilmiyoruz. Kızımı görenlerin, yerini bilenlerin polisi ve jandarmayı aramalarını istiyorum." 

3. Sayfa