Ray Liotta 67 yaşında hayatını kaybetti

Ray Liotta 67 yaşında hayatını kaybetti

Ray Liotta yeni filminin çekimleri yapılırken uykusunda hayatını kaybetti.

Goodfellas ve Düşler Tarlası’nın (Field of Dreams) yıldızı Ray Liotta, 67 yaşında hayatını kaybetti. Haberi doğrulayan temsilcisine göre, oyuncu Dominik Cumhuriyeti’nde Saffron Burrows ile birlikte son filmi Dangerous Waters’ı çekerken uykusunda öldü.

Ray Liotta kimdir?

Liotta New Jersey’de doğdu ve altı aylıkken evlat edinilmeden önce bir yetimhaneye terk edildi. People dergisine, “İlk başta, bir ebeveynin bir çocuğundan nasıl vazgeçebileceğini anlamadım” dedi. “Yani ben de öyle bir enerjiye sahiptim, bu berbat bir şey. Ve sonra nihayet kırk yaşlarımda biyolojik annemle tanıştığımda artık o kadar kızgın değildim. Bu sadece başka bir yolculuk.”

Televizyondaki küçük rollerin ve 1983’teki The Lonely Lady‘deki küçük rolün ardından Liotta, 1986’da Something Wild için Altın Küre adaylığı aldı. Martin Scorsese’nin Goodfellas‘ında Henry Hill rolünü üstlenmeden önce 1989’da Düşler Tarlası’nda yıldız oldu. Liotta, “İnsanların hatırladığı bir filminiz varsa, bu çok iyi. İki tane varsa, mükemmel” dedi. 

1990’larda ayrıca Kurt Russell ile birlikte gerilim filmi Kanunsuz Giriş (Unlawful Entry), Robert De Niro ile Güçlüler Bölgesi (Cop Land) ve Whoopi Goldberg ile aile draması Corrina, Corrina filmlerinde rol aldı. Ayrıca, 1998 TV filmi The Rat Pack‘te Frank Sinatra’yı oynadığı için Screen Actors Guild adaylığı aldı.

Sonraki on yıl, Ridley Scott’ın Hannibal‘ında, Joe Carnahan’ın Narc‘ında ve ER‘de konuk olarak bir Emmy’de rol aldı.

Liotta’ya The Sopranos‘ta bir rol teklif edildi ama reddetti. “Başka bir mafya işi yapmak istemedim ve Hannibal’ı çekiyordum” dedi. Daha sonra 2021’de Sopranos’un öncül (prequel) filmi The Many Saints of Newark‘ta rol aldı.

Sert erkek rolleriyle tanınmasına rağmen, Liotta, insanların onu gördüğünden çok uzak olduğunu itiraf etti. Bir röportajda, “Spor haricinde hiç kavga etmedim ve bu sadece itici ve aptal çocuk işleri” dedi.

Daha yakın tarihli çalışmaları arasında Evlilik Hikâyesi (Marriage Story) ve Amazon’un Hanna‘nın küçük ekran versiyonu yer aldı. Hâlâ görülmesi gereken son rolleri arasında Taron Egerton’lu Apple gerilim dizisi Black Bird ve Elizabeth Banks’in yönettiği Cocaine Bear yer alıyor.

Önceki ve Sonraki Haberler
Kültür Sanat