Real Market direnişçileri mücadelesine devam ediyor

Real Market direnişçileri mücadelesine devam ediyor

Metro ile ortaklığı bulunan Media Markt’ın bugün Maltepe’de yapılan yeni mağaza açılışına giden Real direnişçileri, Maltepe Piazza Alışveriş Merkezi'ne girerek mağazanın önünde sloganlar attı.Oda Tv'nin haberine göre,...

Metro ile ortaklığı bulunan Media Markt’ın bugün Maltepe’de yapılan yeni mağaza açılışına giden Real direnişçileri, Maltepe Piazza Alışveriş Merkezi'ne girerek mağazanın önünde sloganlar attı.

Oda Tv'nin haberine göre, Nakliyat-İş yöneticilerinin ve Anadolu Yakası Tüvtürk Araç Muayene İstasyonu temsilcilerinin de katıldığı eylemde Nakliyat-İş Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu tarafından bir açıklama yapıldı. Küçükosmanoğlu, gün geçtikçe karlarına kar katan patronların işçilerin haklarını vermediğini, gasp ettiğini vurgulayarak Metro ve Media Markt’ın, Real işçilerinin alacaklarından sorumlu olduğunu ve bu haklarını alıncaya kadar da mücadelenin bütün mağazaların önünde devam edeceğini belirtti.

dsc_0042-001.jpg

'HAKLARIMIZI GASP EDENLERE ORTAK OLMA'

Açılış nedeniyle oldukça kalabalık olan mağazada işçiler geniş bir kitleye seslerini duyurdular. Media Markt’tan alışverişe gelenler alışverişi bırakarak işçilerin eylemini izlediler. Birçok müşteri alkışlarla işçilere destek verirken eylem süresince mağazada alışveriş durdu. Öte yandan Piazza AVM’ye gelen diğer müşteriler de işçilerin bulunduğu yere gelerek eylemi izledi. Sloganlarla devam eden eylemde “Haklarımızı gasp edenlere, işçi düşmanlığına ortak olma Metro ve Media Markt’tan alışveriş yapma'' pankartı açıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem