Red Bull, Imola'ya büyük güncellemeler getirmeyecek

Red Bull, Imola'ya büyük güncellemeler getirmeyecek

Ferrari ve Red Bull sezonun ilk üç yarışı itibariyle şampiyonluğun en büyük iki adayı konumundalar.

Bu üç yarıştan Bahreyn ve Avustralya'yı Ferrari pilotu Charles Leclerc kazanırken, Red Bull pilotu Max Verstappen Suudi Arabistan'da galibiyete ulaşan taraftı.

Red Bull, Ferrari ile mücadele edebilecek tempoya sahip, ancak araçta birtakım kırılgan noktalar olduğu da açıkça ortada. Takım şimdiden iki araçla toplam üç kez yarış dışı kalmış ve kritik puanlar kaybetmiş vaziyette.

Bahreyn'de hem Max Verstappen, hem Sergio Perez yakıt pompasında yaşanan bir sorundan dolayı yarışa veda ederken, Avustralya'da ise yine Verstappen benzer bir sorundan ötürü mücadeleyi erkenden kapatmak zorunda kaldı.

F1, bu hafta sonu yapılacak Emilia Romagna GP'si ile birlikte Avrupa'ya geri dönüyor. Geleneksel olarak Avrupa sezonunun başlaması ile birlikte ilk büyük güncellemelerin getirildiği düşünülürse, bu hafta sonu tüm takımlar için büyük bir fırsat.

Ancak Horner, sprint yarışı hafta sonu formatı nedeniyle güncellemeleri değerlendirmek için sınırlı zamana sahip olduklarına dikkat çekerek, Red Bull'un güncelleme getirip getirmeyeceği konusunda çekingen davrandı.

Horner "Planlanmış büyük bir güncelleme paketine sahip olduğumuzu söyleyemem, hepsi aracın evriminin bir parçası."

"Sprint yarışını da düşünürsek, güncellemeleri değerlendirmek için çok az zamanınız oluyor. Sadece bir antrenman seansının ardından sıralama turlarına başlıyorsunuz."

"Araca ne koyduğunuz konusunda çok emin olmalısınız."

Takımların Imola'da Cuma günü yalnızca bir saatlik antrenman yapma fırsatı olacak. Aynı gün sıralama turları gerçekleştirilecek ve sıralama turlarının ardından araçlar nihai ayarlarıyla birlikte, sprint yarışını beklemek üzere parc ferme'e yerleşecekler.

Avustralya'da hafta sonu boyunca denge sorunlarıyla mücadele eden Max Verstappen ve Sergio Perez, tempo anlamında Ferrari'den Charles Leclerc'in bir adım gerisinde kaldılar.

Horner, 2022 araçlarındaki denge problemlerini anlamanın da "araçların evriminin ve gelişiminin bir parçası" olduğunu söyledi.

Avustralya'da hafta sonu boyunca denge sorunlarıyla mücadele eden Max Verstappen ve Sergio Perez, tempo anlamında Ferrari'den Charles Leclerc'in bir adım gerisinde kaldılar.

Horner, 2022 araçlarındaki denge problemlerini anlamanın da "araçların evriminin ve gelişiminin bir parçası" olduğunu söyledi. (Kaynak. Luke Smith)

Önceki ve Sonraki Haberler
Spor