Redmi Note 12 global pazar için hazırlanıyor

Redmi Note 12 global pazar için hazırlanıyor

Kasım ayında Çin’de tanıtılan Redmi Note 12 serisi için yeni bir lansman etkinliği duyuruldu. Telefonun bu kez global pazara çıkması bekleniyor.

 Xiaomi, çok yakında akıllı telefonlarına bir yenisini daha ekleyecek. Son dönemde çeşitli sızıntılarla gündemimize taşınan Redmi Note 12 serisi telefonlar, çok yakında kullanıcılarla buluşacak. Xiaomi, sosyal medya hesapları üzerinden bir paylaşım yaparak, Note 12 serisindeki telefonların 23 Mart’ta resmi olarak tanıtılacağını duyurdu.

İşin ilginci şirketin bu telefonları aslında daha önce tanıtmış olması. Hatırlarsanız şirket, daha önce bu telefonları Çin’de tanıtmıştı. Hatta bunun için kasım ayında Çin’de özel bir etkinlik düzenlemişti. Sonra ocak ayında Hindistan’da ayrı bir etkinlik daha düzenlendi ve burada da telefonların lansmanı yapıldı. Burada piyasaya sürülen Redmi Note 12, Çin’deki Note 12’den farklıydı. Ancak Note 12 Pro ve 12 Pro+’ın özelliklerinde herhangi bir değişiklik yoktu.

Redmi Note 12

İlginizi çekebilir: Redmi K60 serisinin tanıtım tarihi açıklandı

Hindistan’daki bu lansmandan iki ay sonra, şirket bu kez de yine Çin’de bir tanıtım etkinliği duyurdu. 23 Mart’ta düzenlenecek bu etkinlikte artık üçüncü kez tanıtılacak olan Redmi Note 12’nin önceki versiyonlardan farklı olup olmayacağı şimdilik belirsizliğini koruyor. Ancak şirketin yeniden bir etkinlik düzenliyor oluşu, en azından belli başlı değişikliklerin olması gerektiğini düşündürüyor.

Öte yandan 23 Mart tarihinin Xiaomi’nin global hesabı tarafından paylaşılmış olması, bu etkinliğin telefonun global lansmanı için yapıldığı şeklinde yorumlanıyor. Ancak bu global lansmanın telefonun hangi bölgelere çıkışı için düzenlendiği hala bilinmiyor. Yani anlayacağınız Xiaomi telefonun çıkışı konusunda kafa karıştırmaya devam ediyor.

TikTok ByteDance’ten ayrılabilir

Etiketler :