Reklam kokan hareketler bunlar...

Reklam kokan hareketler bunlar...

Üzerinde AKP logolu tişört ve Türk bayrağı bulunan Yıldırım, Davutoğlu'nun ve koruma ekibinin çabalarının ardından ikna olarak korkuluklardan indi.

Üzerinde AKP logolu tişört ve Türk bayrağı bulunan Yıldırım, Davutoğlu'nun ve koruma ekibinin çabalarının ardından ikna olarak korkuluklardan indi.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde intihar girişimi yaşandı. Artı Gerçek’ten Can Bursalı’nın haberine göre, Duran Yıldırım adlı işitme engelli genç, işsizlik nedeniyle intihar girişiminde bulundu. Yaklaşık iki saat boyunca süren intihar girişimi sırasında köprüden geçmekte olan eski Başbakan ve AKP Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu konvoyunu durdurarak Duran Yıldırım'ı ikna etmeye çabaladı. Üzerinde AKP logolu tişört ve Türk bayrağı bulunan Yıldırım, Davutoğlu'nun ve koruma ekibinin çabalarının ardından ikna olarak korkuluklardan indi. ahmet davutoğlu reklam

Duran Yıldırım'ın işsizlik nedeniyle bunaldığı ve annesinin mezarının olduğu Tokat'ın Zile ilçesinde iş bulmak istediği öğrenildi. Öte yandan Demirören Haber Ajansı da intihar girişimini haberleştirdi. DHA'nın haberinde Ahmet Davutoğlu'nun intihar girişimine müdahale etmesine yer verilmedi.

DAVUTOĞLU İLK DEĞİL

Boğaziçi Köprüsü'nde yaşanan intihar girişimlerine siyasilerin müdahalesi ilk değil. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan 25 Aralık 2015'te Boğaziçi Köprüsü'nden geçerken intihara teşebbüs eden Vezir Çatraş adlı yurttaşı intihardan vazgeçirmişti. Vezir Çatraş'ın ismi, 2017 yılında yeniden gündeme gelmişti. Çatraş bir kişiyi öldürüp evini de yakmıştı.

KURGU MU SORUSUNU SORDURAN FOTOĞRAF

Bu olayın ortaya çıkmasının ardından birçok kişi, sosyal medyadan olayın kurgu olduğunu söylemiş ve tepki göstermişti. Duran Yıldırım'ın elinde telefonla beklediği fotoğraf merak uyandırdı.

Son Dakika Haberleri