Rekor sırası Tezos’a gelmiş gibi görünüyor

Rekor sırası Tezos’a gelmiş gibi görünüyor

Tezos 9 dolara koşuyor! Kripto para piyasasında hareketli günler yaşanmaya devam ediyor. Önce Solana, ardından da Avax önemli bir rekora imza atmıştı.

Birkaç hafta öncesine kadar 50 doların altında işlem gören Solana bir anda 200 doların üzerine çıkıp tüm zamanların rekorunu kırmayı başarmıştı.

Solana’nın ardından Avax sahneye çıktı. Şimdiye kadar ortalama olarak 25 dolar seviyelerinde işlem gören Avax hızlı bir yükselişle 70 dolar bandına kadar dayandı. Peki şimdi sırada ne var? Yoksa Tezos mu?

tezos.jpg

Tezos hayli uzun bir süredir tek düze bir ilerleyiş içerisindeydi. Yani Bitcoin’in yükselişine bağlı olarak değer kazanıp, değer kaybediyordu. Fakat son birkaç gündür BTC’nin gösterdiği negatif eğilime rağmen Tezos önemli rekorlar kırdı.

Önce 6 doları aşan Tezos uzun bir süre geçmeden 7 dolar bandını da geçti. Kimi analistlere göre Tezos kısa süre içerisinde 10 doları aşacak kapasiteye sahip. Elbette bu imkansız değil fakat bu kadar hızlı yükselen kripto varlıklar öyle ya da böyle düşüşe geçiyorlar. Doğal olarak aynı durum Tezos için de geçerli olabilir. Bugün 7 dolar seviyelerinde seyreden Tezos bir süre sonra tekrardan 5 dolar seviyelerine geri dönebilir. Bunu bilemeyiz.

Bu arada dip not olarak belirtelim. Bu ve diğer kripto para içeriklerimizin hiç biri yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir.

Sanal RAM özelliği hızla yayılıyor

Bilim Teknoloji