Renault üretimi kısmen durduruyor!

Renault üretimi kısmen durduruyor!

Pandemi ile beraber pek çok kriz ile boğuşmak durumunda kalan insanlık, şimdi de çip kriziyle cebelleşiyor. Pek çok teknolojik cihaz ve alette kullanılan çipler, pek tabii ki otomobiller için de vazgeçilmez bir önem taşıyor.

Teknoloji dünyasında zaten var olan çip sorunu, koronavirüs pandemisi ile beraber daha da derinleşti ve bir kriz halini aldı. Bundan etkilenen son otomobil üreticisi ise Renault oldu.

Fransa merkezli otomotiv devi bildiğiniz gibi ülkemizde de üretim yapıyor. Ancak firma tarafından yapılan bir açıklama, herkesi şok etti. Buna göre Renault, çip kıtlığı nedeniyle Bursa’da yer alan fabrikasını bir hafta çalıştırıp bir hafta dinlendirme kararı aldı. Bu da fabrikada üretimin tamamen olmasa da kısmen duracağı anlamına geliyor. Ayrıca fabrikanın üretim yapmayacağı dönemde çalışanların maaşının verilip verilmeyeceği de merak ediliyor.

Bildiğiniz gibi daha önce pek çok otomobil firması üretime ara verme kararı almıştı. Volkswagen ve Toyota’nın ardından son olarak Opel’in de üretimi durdurma kararı aldığını duymuştuk. Diğerlerinden farklı olarak yıl sonuna kadar üretimi durduran Opel, ancak 2022’de yeniden üretime başlayabileceklerini açıklamıştı.

Gördüğüniz gibi pandemi yalnızca sağlık sektörünü değil, teknoloji dünyasının en önemli noktalarını derinden sarstı. Umarız daha çok yara almadan bu süreci atlatır ve krizlerin bittiği bir güne uyanabiliriz

Mobil uygulama ile kan basıncınızı kontrol altına almanız mümkün!