RESMİ GAZETE YAYIMLANDI: Sayıştay Başsavcılığına AK Parti'li isim atandı

RESMİ GAZETE YAYIMLANDI: Sayıştay Başsavcılığına AK Parti'li isim atandı

Resmi Gazete'de az önce yayımlanan genelgeye göre, Sayıştay Başsavcılığına İsmail Altıntaş atandı.

Milli Savunma Bakanlığı, Tedarik Hizmetleri Genel Müdürü İsmail Altıntaş, bu geceden sonra Sayıştay Başsavcısı oldu.

sayistay.png
AK Parti'den aday adayı oldu

Altıntaş, 2011 seçimlerinde Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı İdari ve Mali işler Daire Başkanlığı görevinden istifa ederek, Ak Parti'den Bolu milletvekili aday adayı oldu.

56685.jpg

İsmail Altıntaş kimdir?

08.01.1968 tarihinde Bolu Merkez Ahmetler Köyünde doğdu. İlkokulu köyünde, Ortaokul ve Liseyi Bolu İmam Hatip Lisesi'nde tamamladı. 1990 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. 1991 Yılında Denetçi Yardımcısı olarak Sayıştay'da göreve başladı. 2003 yılına kadar Sayıştay'da Denetçi ve Başdenetçi olarak görev yaptı. Bu dönemde çeşitli Genel (Defterdarlık, Askeri Saymanlık, Mal Müdürlüğü) ve Katma (DSİ, Karayolları, Üniversite) Bütçeli kuruluşlar ile Belediye ve Döner Sermaye Hesaplarının Denetiminde görev aldı. 2003 Yılı başında geçici olarak Başbakanlıkta görevlendirildi ve bu sürede Sağlık Bakan Danışmanlığı görevinde bulundu. 4.7.2003 tarihinde Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı İdari ve Mali işler Daire Başkanlığı görevine atandı.

     2003 Yılından bu tarafa Daire Başkanlığı görevinin yanı sıra TÜGSAŞ Türkiye Gübre Fabrikaları AŞ., ERDEMİR Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları A.Ş. ve Sümer Holding A.Ş. Yönetim Kurulu üyeliği, Eskişehir Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş. ve Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulundu.

     Bu görevlerin yanı sıra; Siyasal Bilgiler Fakültesi Mezunları Yardımlaşma, Dayanışma ve Araştırma Vakfı'nda 1997 – 2000 yılları arasında Yönetim Kurulu, Mali Hukuk Dergisi Yayın Kurulu ve Sayıştay Denetçileri Derneği üyeliklerinde bulunmuş olup 2009 yılından bu tarafa da Siyasal Bilgiler Fakültesi Mezunları Yardımlaşma, Dayanışma ve Araştırma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.

    2007 yılında 61. Dönem olarak üst düzey bürokratlara verilen Milli Güvenlik Akademisi eğitimini tamamladı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Son Dakika