Rıdvan Dilmen stadyuma adının verilmesine karşı çıktı, vasiyetini açıkladı

Rıdvan Dilmen stadyuma adının verilmesine karşı çıktı, vasiyetini açıkladı

Aydın'ın Nazilli ilçesinde doğup büyüyen, Türkiye'nin ünlü eski futbolcularından, yorumcu Rıdvan Dilmen; Nazilli İlçe Stadı'nın adının 5 Eylül Stadı olarak değiştirilmesini önerdi.

Ünlü futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen doğum yeri olan Aydın'ın Nazilli ilçesindeki stadyuma adının verimesine karşı çıktı. Nazilli Şehir Stadı olan ismin 5 Eylül Stadı olarak değiştirilmesini öneren Dilmen, hayatını kaybedince memleketine gömülmek istediğini söyledi.

Nazilli Sümerspor'da futbola başlayan Dilmen, katıldığı bir televizyon programında son dönemde Fatih Terim, Şenol Güneş, Mustafa Denizli gibi büyük başarılar yakalamış teknik direktörlerin isimlerinin statlara verilmesinin kendisine sorulması üzerine şunları söyledi:

 "Statlara hocalarımızın isimleri konuluyor. Doğup büyüdüğüm, yetiştiğim, futbola Nazilli Sümerspor da başladığım Nazilli'de benimle ilgili bir tasarruf olmasını asla istemiyorum. Şu anda Nazilli Şehir Stadı olarak devam ediyor. Eğer uygun görürlerse 5 Eylül Stadyumu olarak değişmesinde fayda var. Çünkü; 5 Eylül Nazilli'nin kurtuluşudur. Eğer değerlendirirlerse mutlu oluruz." 

ridvan-dilmen-nazilli.jpg

Dilmen, Nazilli'nin her sokağının kendisinin üzerinde emeği olduğunu belirtip, ölünce memleketine gömülmeyi vasiyet etti.
 

Önceki ve Sonraki Haberler
Spor