Riot Games önemli bir karara imzasını attı

Riot Games önemli bir karara imzasını attı

Riot Games’ten yapılan açıklamada 2019 yılında açılan Riot Games Espor Sahnesi’nin kapatılacağı belirtildi. Bu kapanmanın sebebi olarak da artan pandemi koşulları ön plana alındı.

Gerçekten de 2020 yılının Mart ayında bu yana oyun turnuvalarına ev sahipliği yapan mekanların kapısına kilit vurulmuştu. Bu bağlamda düşündüğümüzde Riot Games’in aldığı kararın mantıklı olduğunu savunabiliriz.

Riot Games EMEA Espor Direktörü Alberto Guerrero konuyla ilgili şunları söyledi.

“Bugün sizlerle VFŞL ve Riot Games Espor Sahnesi’yle ilgili aldığımız 2022 kararlarını paylaşmak istiyoruz. Bildiğiniz üzere 2019 yılında Türkiye’de esporu daha ileriye taşımak amacıyla on takımla üç sene sürecek bir iş ortaklığı sistemine geçiş yapmıştık. Aradan geçen süre içerisinde oyuncuyla buluşan yeni oyunlarımız ve ekosistemimize dahil ettiğimiz yeni espor branşlarımızla birlikte, uzun vadeli ve sürdürülebilir yapılar kurmak üzerinde çalışmaya başladık. Bu planlar kapsamında başlangıçta üç sene süreceğini açıkladığımız iş ortaklığı sistemini bir sene daha uzatmaya karar verdik.

riot games bir hafta

Uzun vadeli yol haritamıza odaklanmaya devam edeceğimiz 2022 yılında, yaklaşık iki senedir pandemi nedeniyle seyirci ve takımlarımızı ağırlayamadığımız Riot Games Espor Sahnesi’ni kapatmaya karar verdik.

VFŞL, 2022 yılında oyuncuların maçlara takım evlerinden bağlanacakları çevrimiçi bir formata geçiş yapacak. Bu karar sayesinde kaynaklarımızı pandemi belirsizliklerinden bağımsız olarak hem izleyici deneyimini, hem de içerik çeşitliliğini artıracak şekilde daha etkin ve verimli kullanabileceğimize inanıyoruz.

VFŞL canlı yayınlarımız 2022 yılından itibaren farklı bir stüdyoda hayata geçecek. Riot Games bütün oyunları ve espor branşlarıyla birlikte Türkiye’deki oyuncuları desteklemeye devam edecek. Önümüzdeki dönemde gelecek planlarımızı sizlerle ayrıca paylaşacağız.”

Kripto para piyasasında gergin hafta

Bilim Teknoloji