Rize’de, İYİ Parti Kongresi'nde tekmeli kavga

Rize'de, İYİ Parti Merkez İlçe Başkanlığı'nın 3'üncü Olağan Kongresi'nde partililer arasında tekme ve yumruklu kavga çıktı. Salon dışına taşan kavga polisin müdahalesiyle sona erdi.

Rize İsmail Kahraman Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen İYİ Parti Rize Merkez İlçe 3. Olağan Kongresinde başkanlığa Gönül Er seçildi.

Gönül Er’in Merkez İlçe Başkanı olduğu sırada yönetim kurulu üyelerinin istifa etmesi ile başkanlığı düşen Gönül Er ile onun yerine Merkez İlçe Başkanlığına atanan İsmail Keskin'in yarıştığı kongrede 384 delegeden 349'u oy kullandı. Oy kullanma sürecinin sona ermesiyle açılan sandıktan İsmail Keskin'e 162 oy çıkarken Gönül Er ise delegelerin 187'sinin oyunu alarak yeniden Merkez İlçe Başkanlığına seçildi.

Merkez İlçe Başkanlığını kaybeden İsmail Keskin oy sayımı sonrasında kürsüye gelerek bir konuşma yaptı. Konuşmasında rakibini ve delegeleri suçlayan Keskin’in sözleri bir anda salonu gerdi. Sataşmalarla başlayan tartışmanın büyümesi üzerine salon bir anda karıştı.

Polis salona grdi

DHA ve Olay53.com isimli sitede yer alan habere göre, İYİ Parti İl Başkanı Av. Ayşegül Özyanık'ın "Sakin olun" çağrılarına kulak vermeyen salondaki partililer birbirlerine saldırdı. Bir anda seslerin yükselmeye başladığı salında tartışmanın şiddeti arttıkça kavgaya dönüştü. Salondaki vatandaşlar birbirlerine saldırdı. Salonun dışına taşan tartışma emniyet güçleri ve diğer partililerce tarafların uzaklaştırılmasıyla sonlandırıldı.

Başkanlığa seçilen Gönül Er’i destekleyenlerin darp edildiği olayda Er’i destekleyenlerin Tophane Şehit Abdülkadir Sadıkoğlu Polis Merkezi Amirliğine giderek suç duyurusunda bulunduğu ve suç duyurusunun ardından darp raporu almak için hastaneye gidecekleri öğrenildi.