Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’den, Donald Trump’a yanıt gecikmedi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’den, Donald Trump’a yanıt gecikmedi

ABD Başkanı Donald Trump’ın Suriye ve Rusya ile ilgili tweetlerinin ardından Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin açıklamasında ’’Dünyadaki durum endişe verici, sağduyunun galip gelmesini umuyoruz’’ di

Yeni büyükelçilerin ziyaretinde Rus diplomasisi hakkında konuşan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ’’Dünyadaki durumun giderek daha kaotik hale gelmesine rağmen, sağduyunun galip geleceğini umuyoruz’’ dedi.

’’Dünyadaki vaziyet endişe verici, tüm dünya sisteminin istikrara kavuşacağını ve daha öngörülebilir olacağını umuyoruz’’ diye devam eden Putin ’’Rusya, diğer ülkelerle ilişkilerini uluslararası hukuk normlarının temelinde inşa etmek istiyor’’ vurgusu yaptı.

v.-putin.jpg

Rusya’nın yabancı partnerleriyle yapıcı ilişkiler kurduğunu belirten Putin ’’Rusya gelecekte de küresel ve bölgesel güvenliğin güçlendirilmesine yönelik tutumuna kararlılıkla devam edecek’’ dedi.

’’Rusya ile Suudi Arabistan arasındaki işbirliği, Ortadoğu’daki güvenliğin sağlanması için önemli bir etken’’ görüşünü dile getirdi.

’’Rusya, diğer ülkelerin yapıcı girişimlerine destek vermeye hazır’’ çağrısı yapan Putin, haziranda Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in ile biraraya gelerek Kore Yarımadası’ndaki durumu ele almayı planladığını duyurdu.

Önceki ve Sonraki Haberler
Dünya