Rusya'da helikopter kazası: Putin'e 'uçmayı öğreten' pilot hayatını kaybetti

Rusya'da helikopter kazası: Putin'e 'uçmayı öğreten' pilot hayatını kaybetti

Rusya'da bir eğitim helikopterinin düşmesi sonucu 2 kişi öldü. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e motorlu planör ile uçmayı öğreten pilot Igor

Rusya'da bir eğitim helikopterinin düşmesi sonucu 2 kişi öldü. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e motorlu planör ile uçmayı öğreten pilot Igor Nikitin kazada hayatını kaybetti.

Eğitim helikopteri, Rusya’nın başkenti Moskova’nın Solneçnogorsk ilçesinde akşam saatlerine doğru düştü. Yaşanan kaza üzerine özel uçak eğitim merkezi, helikopterden sinyal alamadığını Rusya Acil Durumlar Bakanlığı’na bildirdi. Bunun üzerine sinyallerin kaybolduğu noktada yapılan araştırmada helikopterin enkazına ulaşıldı. Yaşanan kazada pilot ve yanındaki öğrencisinin yaşamını yitirdiği anlaşıldı.

PUTİN'E UÇMAYI ÖĞRETEN PİLOTTU

Kaza ile ilgili ulaşılan bilgilere göre Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e geçtiğimiz yıllarda motorlu planör ile uçmayı öğreten Igor Nikitin’in de yaşamını yitirdiği öğrenildi.

Öğrencisine uçma eğitimi veren pilotun ve öğrencisinin helikopterin düştüğü noktada yaşamını yitirdiği öğrenilirken, Moskova savcılık makamlarının olayla ilgili soruşturma başlattığı açıklandı.