Rusya'da muhalefet lideri Aleksey Navalny zehirlendi! Yoğun bakımda tedavi görüyor

Rusya'da muhalefet lideri  Aleksey Navalny zehirlendi! Yoğun bakımda tedavi görüyor

Rusya'da muhalefet lideri Aleksey Navalny'nin zehirlenmesinin ardından yoğun bakımda tedavi gördüğü öğrenildi. Navalny'in basın danışmanı perşembe günü sosyal medya hesabından Rus liderin zehirlendiğini duyurmuştu

 

Navalny'nin basın danışmanı perşembe günü sosyal medya hesabından, "Aleksey zehirlendi, bilincini kaybetti ve şimdi yoğun bakımda" paylaşımı yaptı.

Basın danışmanı Kira Yarmysh, muhalefet lideri Navalny'nin Sibirya'dan Moskova'ya gitmek üzere uçaktayken sağlığının aniden bozulduğunu ve uçağın acil iniş yaptığını söyledi.

Yarmysh, Navalny'nin çayına katılan bir maddeyle zehirlendiğini düşündüklerini, sabah çay dışında bir şey içmediğini belirtti.

Rusya devlet haber ajansı TASS, Navalny'nin Sibirya'daki Omsk hastanesinin acil servisindeki toksikoloji departmanının yoğun bakım ünitesine yatırıldığını doğruladı.

Kira Yarmish Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Navalny'nin bir yıl önce cezaevindeyken de zehirlendiğini belirterek "Belli ki ona yine aynı şeyi yaptılar" ifadelerini kullandı.

Navalny'nin şu an bilincinin kapalı olduğu belirtildi.