Saadet Partisi ve CHP ortak aday çıkartacak mı?

Saadet Partisi ve CHP ortak aday çıkartacak mı?

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, dün flaş bir çıkış yaptı ve İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile görüştü. Bu görüşmenin ardından 15 CHP’li vekil, kendi partisinden istifa ederek İyi Parti’ye katıldı. Bu adımla,...

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, dün flaş bir çıkış yaptı ve İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile görüştü. Bu görüşmenin ardından 15 CHP’li vekil, kendi partisinden istifa ederek İyi Parti’ye katıldı. Bu adımla, CHP-İyi Parti ittifakı da kesinlik kazanmış oldu.

"SAADET PARTİSİ OLARAK DESTEĞE İHTİYACIMIZ VAR"

Bugün ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu ile bir araya geldi. O görüşme sonrasında liderler açıklamada bulundu…

Temel Karamollaoğlu, “Bu zamanda parti çıkarı düşünmek yerine Türkiye’nin çıkarlarını düşünmemiz gerekiyor. Biz de yaptığımız değerlendirmeler sonrasında Saadet Partisi olarak bir desteğe ihtiyacımız olduğunu düşündük. O yüzden de Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile bir görüşme gerçekleştirdik. Bu görüşmelerimiz bir takım şeylerin bu hafta içerisinde çıkmasına vesile olacak. Baskın seçimden ifade ettiği iki ayağımızı bir pabuca soktular. İyi Parti seçime girmeme kararıyla karşı karşıya kalacaklardır. Bundan dolayı kendilerini tebrik ettim. Bunu herkes yapamaz. İşbirliğine ihtiyacımız olduğunu gördük. Çalışmalarımız inşallah bu hafta içi neticelenecek'' dedi.

"25 HAZİRAN'DA GÜLEN BİR TÜRKİYE"

Bu açıklamaların ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da eklemelerde bulundu. Kılıçdaroğlu, “Biz yıllardır yüzde 10 barajına karşı olduğumuzu dile getiriyoruz. 25 Haziran'a gülen bir Türkiye ile uyanacağız. Biz demokrasiyi savunuyoruz. Sorun Türkiye sorunudur. Bu bağlamdan Saadet Partisi'nin demokrasiye bağlılığı bizim açımızdan da son derece değerli'' ifadelerini kullandı.

ABDULLAH GÜL...

Temel Karamollaoğlu, “Abdullah Gül aday olur mu?'' sorusuna ise şu cevabı verdi: ''Karamollaoğlu, Abdullah Gül sorusuna "Bu hafta sonuna kadar netleşmiş olur"

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem