Saadet Partisi’nden kayyum atamalarına tepki

Saadet Partisi’nden kayyum atamalarına tepki

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın, İçişleri Bakanlığı kararıyla, Diyarbakır, Van ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkanları'nın görevden

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın, İçişleri Bakanlığı kararıyla, Diyarbakır, Van ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkanları'nın görevden uzaklaştırılmasına tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Aydın, "Hükûmet, siyasetin legal aktörleri ile meseleleri çözme gayreti göstermek yerine, legal olmayan aktörleri ile pazarlık yapmakta bir beis görmüyor! Neden 4 ay önce seçimlere girmelerine müsaade edilenler, bugün görevden alınıyor? Alınan bu karar Türkiye'nin ve bölgenin geleceği açısından sağduyu ve aklı selimden uzaktır" ifadesini kullandı.

İşte Birol Aydın'ın açıklamaları:

  • Diyarbakır, Mardin ve Van halkının iradesine ipotek konulmuştur. Hükümet, siyasetin legal aktörleri ile meseleleri çözme gayreti göstermek yerine, legal olmayan aktörleri ile pazarlık yapmakta bir beis görmüyor!
  • Neden 4 ay önce seçimlere girmelerine müsade edilenler, bugün görevden alınıyor? Alınan bu karar Türkiye'nin ve bölgenin geleceği açısından sağduyu ve akl-ı selimden uzaktır..

Politika