Sabah o sanatçıları hedef gösterdi

Sabah o sanatçıları hedef gösterdi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve diğer AKP'liler tarafından sokağa çıkma çağrısı yapılarak 'heyecanlı' kalabalıklar sokağa akın etetirilirken bir yandan da AKP medyası kendi gibi düşünmeyenleri hedef tahtasına oturtuyor.AKP'nin...

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve diğer AKP'liler tarafından sokağa çıkma çağrısı yapılarak 'heyecanlı' kalabalıklar sokağa akın etetirilirken bir yandan da AKP medyası kendi gibi düşünmeyenleri hedef tahtasına oturtuyor.

AKP'nin 'sesi' Sabah gazetesi, 'İhanet şebekesi' başlıklı haberinde, AKP propagandası yapmayan sanatçıları cuntacıların safında yer almakla suçladı.

Sabah'ın haberi şu şekilde: 

SANAL CUNTACILAR
15 Temuz gecesi tüm Türkiye ayaktaydı. FETÖ'cü teröristler ülke yönetimine el koymaya çalışırken, halk milli iradeye sahip çıkmak için sokaklara, meydanlara koştu, tankların önünde siper oldu. O anlarda sanat dünyasından bazı isimler cuntaya alkış tuttu, bazıları bunun bir oyun olduğunu savundu, bazıları ise insanları evlerine dönmeye çağırarak cuntacılara hizmet etti.

MUSTAFA ALTIOKLAR
Cuntanın halk tarafından seçilmiş yöneticileri görevden alma ihtimalini sevinç çığlıklarıyla karşıladı: "Kutlu yolcular... Attaya giden otobüs kalkmak üzere... Yetişin!"

MÜJDAT GEZEN  
TBMM, emniyet, MİT bombalanıp insanlar şehit olurken bunun gerçek olmadığını savundu: "Darbe değil tiyatro!"

LEMAN SAM
Leman Sam, yaşananların bir oyun olduğuna inananlardandı. Olaylar durulunca çark etti.

ŞEHRAZAT
Söz yazarı Şehrazat, meydanlara koşan, demokrasiye sahip çıkan milyonları "Herkes eve" diye yönlendirmeye kalktı.

NİLGÜN BELGÜN
Nilgün Belgün, canını dişine takıp meydanlara koşanlara mani olmaya çalıştı: "Sokağa çıkmamalı..."

GENCO ERKAL
Genco Erkal ülkesine sahip çıkmak için Taksim Meydanı'na koşanları diline doladı.

MUSTAFA ŞEN
Tiyatrocu Mustafa Şen attığı mesajla, devlet kurumlarına kurşun ve bomba yağdıranları değil "Sokaklara çıkın!" diyenleri suçlamaya kalktı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem