Sabah yazarı Şebnem Bursalı: ‘Pahalılık' yakınmalarına rağmen tatilden vazgeçmek kimsenin aklına gelmemiş

Sabah yazarı Şebnem Bursalı:  ‘Pahalılık' yakınmalarına rağmen tatilden vazgeçmek kimsenin aklına gelmemiş

"Ege sahilleri ağırlıklı gözlemlerimde 'pahalılık' yakınmalarına rağmen hangi gelir grubu olursa olsun tatilden vazgeçmek kimsenin aklına gelmemiş. Herkes kendi hesabına göre tatilini yapmış, yapıyor. Turizmciler ve esnaf son derece memnun"

Sabah yazarı Bursalı yazısında, "Çok uzun yıllardır yapmadığım tatilin hakkını verdim sanırım bu yıl. Ama meslek hastalığı yine peşimi bırakmadı tabii.. Görüştüğüm eş, dost, esnaf ve yerli yabancı herkesle sohbetlerin bir yanı hep Türkiye'ye, ekonomiye, siyasete, dünyadaki gelişmelere geldi. Birkaç önemli gördüğüm izlenimim var. Ege sahilleri ağırlıklı gözlemlerimde 'pahalılık' yakınmalarına rağmen hangi gelir grubu olursa olsun tatilden vazgeçmek kimsenin aklına gelmemiş. Herkes kendi hesabına göre tatilini yapmış, yapıyor. Turizmciler (ki benim abim de turizmcidir) ve esnaf son derece memnun. Pandemiden dolayı iki sezon çekilen sıkıntıdan sonra bu yıl gelen yerli ve yabancı turist turizmciyi güldürmüş. Rusya- Ukrayna savaşının ve bu süreçte Türkiye'nin denge politikasının başta turizm olmak üzere ekonomiye katkısını size bir sonraki yazımda daha uzun anlatacağım ve iddia ediyorum ki; hem Tayyip Erdoğan'ın liderliğine hem Türkiye'nin büyüklüğüne bir kez daha alkış tutmaktan kendinizi alamayacaksınız." görüşünü savundu. 

Bursalı şunları kaydetti:

"Avrupa ve dünyanın uyguladığı yaptırımlara rağmen Türk devletinin doğru politikasıyla Rus oligarkların dünyanın en büyük teknelerinin aylardır bizim denizlerimizde bulunmasının ne anlama geldiği ve hazırlık aşamasındaki yeni düzenlemelerle önümüzdeki dönemden itibaren Türkiye için yeni bir açılımın kaçınılmaz olduğunu anlatmaya çalışacağım. Sözün özü muhalefettin bütün algı politikalarına karşın, Ankara'nın dışına çıktığınızda Büyük Türkiye yolunda ne kadar emin adımlarla ilerlediğimizi çok daha net görüyorsunuz..."

Önceki ve Sonraki Haberler
Ekonomi