Şaban Vatan'dan Müge Anlı'ya 1 kuruşluk dava

Şaban Vatan'dan Müge Anlı'ya 1 kuruşluk dava

Rabia Naz Vatan'ın babası Şaban Vatan, kendisine 1 TL'lik dava açan Müge Anlı'ya 1 kuruşluk dava açtığını açıkladı.

Giresun'un Eynesil ilçesinde şüpheli şekilde hayatını kaybeden 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan'ın babası Şaban Vatan, ATV'deki 'Müge Anlı ile Tatlı Sert' programının sunucusu Müge Anlı'nın kendisine açtığı 1 TL'lik manevi tazminat davasına ilişkin açıklamada bulundu. Şaban Vatan kendisinin de 1 kuruşluk dava açacağını söyledi. 

Müge Anlı, kızının ölümünü aydınlatmak için hukuk savaşı veren Şaban Vatan'a kasım 2019'da 1 TL'lik tazminat davası açmıştı. 

Şaban Vatan, sosyal medya hesabından e-Devlet üzerinden kendisine açılan davanın ekran görüntüsünü paylaşarak “Çocuk canı Rabia Naz’ın ardındaki süreçten annesi ve babasını acısıyla dalga geçtin üstüne yetmedi intihar etmiş yalanı söyledin. Yetmedi 1 TL’lik tazminat davası açtın üzülme Müge Anlı 1 TL ayrıca kuru ekmek bedeli olarak da 12 TL göndereyim IBAN gönder” ifadelerini kullandı.

Vatan, mesajının altına gelen "Neden dava açtığını da yazar mısınız?" sorusunu da şu şekilde yanıtladı: 

"Durumunu kamuoyunda ifşa ettiğim için. Rabia Nazımızın ardındaki süreci incelemek için Eynesil'e gönderdiği ekibini ATV patronundan aldığı telefonla geri çekti. Cinayeti ortaya çıkartan röportajı gizledi. Kendi durumu ortaya çıkınca Rabia Nazımızın üzerine iftira attı." 

Şaban Vatan babıalitv’nin çevrimiçi programında ise “Müge Anlı 1 TL’lik dava açtı. Ben de ona 1 kuruşluk dava açacağım” dedi.

Müge Anlı'nın Şaban Vatan'a dava açmasına sebep olan röportaj Yurt gazetesinde yayınlanmıştı. Baba Şaban Vatan, röportajda kızının şüpheli ölümünü anlatırken olayı araştırmak için 'Müge Anlı İle Tatlı Sert' ekibinin de Giresun Eynesil'e geldiğini söylemişti. Şaban Vatan, "Müge Anlı'nın ekibi bana 'Şaban abi biz bu olayı çözdük' dediler. Sonra bir telefon geldi. Ekip apar topar geri döndü. Müge Anlı bana, 'Biz baskıya maruz kaldık. ATV’nin en üstünden telefon geldi, binlerce kişinin tepkisi olduğu halde bir şey yapamıyoruz açıklaması yaptı” demişti.

Turkuvaz Medya Grubu da Yurt Gazetesi'nden ATV ve Müge Anlı için 25'er bin TL'den toplam 50 bin TL tazminat istemişti.

NE OLMUŞTU?

Giresun'un Eynesil ilçesinde 13 Nisan 2018'de evinin önünde yaralı bulunup kaldırıldığı hastanede ölen 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan'ın ölümü hakkında farklı iddialar gündeme gelmişti. Rabia Naz'ın ölümünün intihar veya yüksek yerden düşme olduğu öne sürülürken baba Şaban Vatan ise kızına araba çarptığını ancak AKP Giresun Milletvekili Nurettin Canikli'nin devreye girmesiyle olayın üstünün kapatıldığını iddia etmişti. 

Vatan, kazayı Eynesil Belediye Başkanı Coşkun Somuncuoğlu'nun yeğeninin yaptığını iddia etmişti. Olayı araştırmak için TBMM'de oluşturulan komisyon raporunda ise Rabia Naz Vatan'ın yüksekten düşme sonucu ölmüş olabileceğine vurgu yapılırken trafik kazası ihtimalinin gerçekçi olmadığı belirtilmişti. 

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem