Sabırlı izleyicilerin dikkatine! Teyzesi hakem olunca şampiyon ilan edildi!

Türkiye Şampiyonası’nda serisini tamamlamamasına rağmen aralarında teyzesinin de bulunduğu hakemler tarafından şampiyon ilan edildiği ortaya çıktı.

Wushu Federasyonu'ndaki(TWF) skandallara her gün bir yenisi ekleniyor. Bu kez de Asbaşkan Fatih Çapoğlu’nun yeğeni Dursun Ali Çapoğlu'nun 2020 Türkiye Şampiyonası’nda serisini tamamlamamasına rağmen aralarında teyzesinin de bulunduğu hakemler tarafından şampiyon ilan edildiği ortaya çıktı.

Türkiye Wushu Federasyonu, Sakarya Wushu İl Temsilcisi Fatih Çapoğlu’nun oğlu Dursun Ali Çapoğlu, aynı zamanda Ulusal Takım Antrenörü olan Fatma Akyüz’ün ve TWF Asbaşkanı Muhammet Çapoğlu’nun da yeğeni.

BirGün Gazetesi'nin haberine göre; Dursun Ali, Antalya’da düzenlenen 2020 Türkiye Şampiyonası’nda performansını sergilerken hata yaptı ve hareketini yarıda bıraktı. Kural gereği, sporcu yarışma esnasında hareketlerini unutup yarıda bırakırsa hakem masası tarafından puanlama yapılmaz.

Ancak yarışmacı unuttuğu için tekrardan yarışmak isterse eksi 1 puan ile yarışmaya başlar. Dursun Ali Çapaoğlu ise hareketi unutmasına rağmen yeniden yarışmadı ve hiç puanlanmaması gerekiyorken aralarında teyzesinin de bulunduğu hakemlerin puanlarıyla şampiyon ilan edildi.

SUNUCUNUN SÖZLERİ KAMERADA

Çapoğlu'nun yarıştığı anlarda, sunucunun "İki yüz küsür hareketi sergilemek unutmamak ve yapmak beyin gerektiriyor" sözleri kameralara yansıdı.

Öte yandan Meclis gündemine de taşınan Elif Akyüz’ün aynı turnuvaya hem hakem olarak hem de sporcu olarak katılmasına ilişkin TWF Asbaşkanları’ndan Hasan Mehmet Kuyumcu sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı.

Turnuvadaki görüntülerle de ispatlanan durumu yalanlayan ve aynı zamanda Toplu Konut İdaresi’nde (TOKİ) uzman olan Akyüz, Elif Akyüz'le ilgili ithamların tamamen çarpıtma ve gerçek dışı olduğunu dile getirdi.

İLK DEĞİL

Daha önce de TWF Başkanvekili Abdurrahman Akyüz’ün kızı A. S. A’nın minikler kategorisinde şampiyon olduğu turnuvada hakem heyetinde yer aldığı ortaya çıkmıştı. Heyet de ayrıca A. S.’nin ablası Zeynep Makbule Akyüz de bulunuyordu. A. S. A., 26 Ocak-5 Şubat tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen Türkiye Minikler-Yıldızlar, Gençler ve Büyükler Wushu Şampiyonası’nda ikili kılıç shuangjian disiplininde şampiyonluğa ulaşmıştı.

TWF İçinde Yeni Skandal! Babası Başkanvekili, Annesi Hakem, Kendisi Şampiyon

Öte yandan Abdurrahman Akyüz'ün AKP ile yakınlığı da dikkat çekmiş, yerel seçimlerde İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na "Nereden geldiği belli olmayan adam" ifadelerini kullanarak, AKP adayı Binali Yıldırım içim seçim çalışması yaptığı öğrenilmişti.

Alevi sporcuya baskı yapan federasyon başkanına soruşturma

Önceki ve Sonraki Haberler
Spor