Saç Ekimi Yöntemleri – World of the Hair

Saç Ekimi Yöntemleri – World of the Hair

Saç ekimi son zamanlarda internet arama motorlarında sıklıkla araştırılan konuların başında geliyor.

Çeşitli nedenlere bağlı olarak kellik sorunu ile karşı karşıya kalanlar, teknolojinin gelişimi ile birlikte uygulanmaya başlanılan saç ekimi işlemlerine yoğunlaşıyor. Uzman kişiler tarafından uygulanan saç ekimi işlemleri, diğer işlemler ile karşılaştırıldığında oldukça verimli olduğunu görebilmek de mümkün.


Saç Ekimi Nedir?

Kişilerin yaşamış olduğu kellik problemlerine önerilen tedavi yöntemleri arasında en ideali saç ekimi işlemleridir. Saç ekimi işlemlerinde kişilerin kafa yapılarına göre uygulanan yöntemler değişiklik gösterebilir. Saç dökülmelerine çözüm olarak hekimler tarafından önerilen saç ekimi işlemleri, ense bölümünde ya da vücudun herhangi bir bölgesinde bulunan saç köklerinin, kellik oluşan bölgeye nakil edilmesi işlemleri ile gerçekleştiriliyor.

Saç Kökü Nedir?
 

Kafa derisinde yağ tabakalarına tamamen gömülü olan saç kökleri, saçın üremesini sağlayan ve çeşitli hücreler ile sarılı olan saçın dip kısımlarıdır. Yapı gereği içerisinde 1, 2 veya 3'lü saç köklerini görebilmek mümkün. Ancak bazı kişilerde yapı ile alakalı olarak 4 kök görüldüğü de söylenebilir.

Saç Yapısı Ve Saç Yapısı Çeşitleri Nedir?

Kişilerde bulunan saç telleri içerisinde protein, su, yağ ve renk verici hücreler içerir. Bu neden ile saç yapıları kişiden kişiye değişiklik gösterir. Saç dipleri, kişilerin üretmiş olduğu hücrelere göre iki farklı türde olurlar. Bu anlamda kişilerde ince telli veya kalın telli saç çeşitleri görülür. Ayrıca saçın durumuna göre yağlı, kuru, karma ve normal saç tipleri de mevcut.

Saç Ekimi Kimlere Uygundur?

Yapılan saç ekimi işlemleri, kellik sorunu ile karşı karşıya kalan ve açıklığının belirli bir oranlara ulaşması, aktif olarak saç dökülmesi yaşayan kişilere uygulanmak için uygundur. Saç dökülmesi ve açıklık yaşanmasının yanı sıra sedef, egzama gibi rahatsızlığı olan kişiler için de ideal bir çözümdür.

Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir?

 

Teknolojinin gelişimi ile birlikte hastanın durumuna ve hekimin tercihine bağlı olarak uygulanan saç ekimi işlemleri, kullanılan cihazlara göre uygulanan yöntemler değişiklik gösterebilir. Bu anlamda saç ekimi yöntemleri arasında genellikle FUT tekniği tercih edilir. Saç ekimi yöntemleri manuel punch, dhı saç ekimi, robotik saç ekimi ve hiperbarik saç ekimi teknikleri de sıklıkla kullanılır. Saç ekimi fiyatları uygulanan yönteme göre değişiklik gösterir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Uygulamada saç ekimi işlemlerinde kellik yaşanan bölgeye kişinin kendi saç tellerinin ekimi sağlanır. Bu neden ile saç ekimi işlemleri kişiden kişiye farklılık gösterir ve kişiye uygun olarak planlanır. Saç ekimi işlemlerinde genellikle ense kökleri tercih edilir.

Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

Son zamanlarda sıklıkla gerçekleştirilen saç ekimi işlemleri, hastalara birçok avantajı da beraberinde getiriyor. Saç ekimi işlemleri ile kolaylıkla kellik problemine son verilip, saç derisinde bulunan greflerin açılmasına da fayda edilir. Saç ekimi ile kişiler estetiksel görünümlerine kavuşabilirler.

Hangi Aylar Saç Ekimi İçin Uygundur?

Saç ekimi işlemlerinde mağdur olmamak için operasyonu ne zaman yapılacağı konusunda da birçok araştırmalar yapılır. Saç ekimi operasyonlarında herhangi bir ay ya da zaman dilimi belirtilmemiştir. Saç ekimi işlemlerinde operasyon sonrası dikkat edilmesi gereken detaylar büyük önem taşır.

Saç Ekimi İçin Yaş Sınırı Nedir?

Genel olarak saç ekimi işlemleri sağlık problemi olmadığı sürece 30 yaş altında olan kişilere kesinlikle tavsiye edilmez. Ayrıca saç dökülmeleri hızla devam eden kişiler de saç ekimi için uygun değildir.

Saç Ekimi Ne Kadar Sürer?

Süre olarak bakıldığında saç ekimi işlemleri süresi uygulanan tekniğe göre değişiklik göstermiş olsa da genel anlamda 3 ile 5 saat aralığında bir zaman dilimini kapsar. Saç ekimi işlemlerinde toplam süre olarak ortalama 15 gün yeterli olacaktır.

Saç Ekimi Sonucu Ne Zaman Görülür?

Saç ekimi işlemleri sonrasında yapılan uygulamanın sonucu ortalama 12 ay sonra kıl köklerinin büyümeye başlaması ile birlikte görülebilir. Ekim yapılan saçlar kişinin kendi saçı olduğundan bu süreç sabır ister.

Saç Ekimi Öncesi Nasıl Bir Cilt Bakımı Yapılması Gerekir?

Operasyona kara verildikten sonra saç ekimi öncesinde kişinin mutlaka sigara ve alkol kullanımını bırakması gerekir. Ayrıca cilt gözeneklerinin açılması için yeşil çay tüketimi tavsiye edilir.
Saç Ekimi Sonrası Saç Nasıl Yıkanır?

Operasyonda yapılıp saç ekimi sonrasında hekimin belirtmiş olduğu sürenin bitmesi ile birlikte yıkama işlemi yapılabilir. Kabuklanan bölgenin losyon ile temizlenmesinin ardından, saç köklerine zarar vermeden yıkanabilir.

Saç Ekimi Fiyatları
 

Saç ekimi işlemi yaptıracak olan kişiler, saç ekimi fiyatları ile ilgili de çeşitli araştırmalar yaparlar. Saç ekimi fiyatları kişiye uygulanan işlem ve firmaya göre değişiklik gösterir.

https://worldofthehair.com/sac-ekimi/ bilgi için hemen tıklayın.

 

Önceki ve Sonraki Haberler
Yaşam