Sağlık Bakanlığı’ndan koronavirüse karşı 'online' test

Sağlık Bakanlığı’ndan koronavirüse karşı 'online' test

Sağlık Bakanlığı, tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı online bir test uygulamaya soktu. Test, öneri niteliği

Sağlık Bakanlığı, tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı online bir test uygulamaya soktu. Test, öneri niteliği taşırken, kesinlik içermiyor.

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs, İran ve İtalya'da etkisini artırmasının ardından Türkiye'de de görüldü. Hastalık bugüne kadar 191 kişiye bulaşırken 3 kişinin de hayatını kaybetmesine neden oldu. Sağlık Bakanlığı belirtilere karşı nasıl hareket edilmesi gerektiğini anlatan internet sitesini devreye soktu.

KORONAVİRÜSE KARŞI ONLİNE TEST

Her geçen gün salgının yayılmaması için önlemleri artıran Sağlık Bakanlığı, koronavirüs belirtileri görenlerin kendilerini test etme imkanı tanıyan siteyi yayına verdi.

Sitede "Sonuçlar sadece öneri niteliği taşımaktadır ve nihai bir sonuç/kesinlik içermemektedir, tavsiye niteliğindedir" ifadeleri yer alırken "Eğer kendinizde veya bir yakınınızda Koronavirüsü olduğunu düşünüyorsanız soruları cevaplayınız" uyarısı da bulunuyor.