Şahan Gökbakar’dan Kızılay Başkanı’na: Bende şöhret çok da sizde utanma duygusu yok maalesef...

Şahan Gökbakar’dan Kızılay Başkanı’na: Bende şöhret çok da sizde utanma duygusu yok maalesef...

Gökbakar ve Kınık sosyal medya üzerinden atıştı

Komedyen Şahan Gökbakar, “Şahan bey, bionuzda insan-baba-komedyen yazıyor, anlıyorum sizi size şöhret lazım.” diye kendisine seslenen Kızılay Başkanı Kerem Kınık’a, “Bende şöhret çok da sizde utanma duygusu yok maalesef…” yanıtını verdi.

Gökbakar, Twitter hesabından çadır satışı ve aldığı huzur hakkı ücretiyle gündeme gelen Kızılay Başkanı Kınık'ın fotoğrafını, "Sana kırmızı çok yakışıyor, yarışmayan adam. Huzur haklı pazarlar..." notuyla paylaştı. 

Gökbakar'ın paylaşımını alıntılayan Kınık şu ifadeleri kullandı:

"Şahan bey, bionuzda insan-baba-komedyen yazıyor, anlıyorum sizi size şöhret lazım. Ben de insanım, babayım sizden farklı olarak dedeyim de ve üniversite hocasıyım. Velev ki hata yapmış bile olsa bir insanı nefret objesi haline getirmek, tv ekranlarına resmini saatlerce sabitleyip linç duygusunu topluma yaymak, insanları tanımadığı bir insanın üzerinde tepinmeleri için kışkırtmak ne insanlığa ne babalığa sığar, ayrıca komik de değil. Defalarca açıkladık, Kızılay kendisine gelen bağışları ve afet depolarında her ne varsa her şeyi depremzedeler için seferber etti, satmadı. Ahbap derneği Kızılayın afet ve insani yardım sektörünün ihtiyaçlarına makul şartlarda kaliteli tedarik sağlansın diye kurulmuş şirketlerinden alım yaptı, Kızılay da o para ile tekrar çadır dikiyor ve önümüzdeki günlerde onları da vatandaşlarımıza gönderecek zaten. Kızılay bu işi yeni de yapmıyor, Atatürkün emri ile İsmet Paşanın onayı ile yapılan çadır satışları var. Ekranlara çıkıp maalesef attığı imzaları unutan eski Kızılay Genel Başkanlarının ve Yönetim Kurulu üyelerinin aldığı kararlarla yaptığı satışlar da var ki bunlar da yasal. Ha seleflerimizin yasal olmayan işleri de var, mesela kurup kurumu zarara uğrattıkları şirketler, ihmaller, suistimaller vs, zaten o konularda mahkemelerde yargılanıyorlar. Gözlerinin içine bakarak savunma hakkı vermediğiniz hiç bir insanı linç etmeyin, kul hakkıdır. "

Gökbakar'dan Kınık'a yanıt

Gökbakar da Kınık'ın paylaşımına, "Kerem bey bırakın edebiyatı.Siz TRTde çalışan oğlunuzu Kızılay Genç başkan yardımcısı yapıp 60bin tlye yakın maaş bağlayan bir babasınız. Millet dışardayken şirketlerinizdeki çadırları da onlara yollasaydınız satmak yerine! Bende şöhret çok da sizde utanma duygusu yok malesef..." sözleriyle yanıt verdi.

xx.jpg