Şahin Duman Ve Mustafa Tekin Predicomm’u Ne Zaman Kurdu?

Şahin Duman Ve Mustafa Tekin Predicomm’u Ne Zaman Kurdu?

Predicomm markası Londra'da büyüyen bir marka olarak hizmet vermeye başladı.

 

Peki, Predicomm kurucuları Şahin Duman ve Mustafa Tekin kimdir, nasıl bir çalışma yürütüyorlar, hangi sektörlere hizmet veriyorlar ve bu macera ne zaman başladı? İşte şirket ve ortaklara dair tüm bilinmeyenler…

23 yıllık arkadaşlıklarını İngiltere'de değerlendiren ve İstanbul'dan Londra'ya yerleşen iki yolcunun çalışması olarak nitelendirildi. Bu projede yazılım ve IT alanında teknik bilgisi yüksek olan Mustafa, Şahin’e Londra'ya gidelim ve yeni bir proje başlayalım teklifiyle start veriyor. 29 yaşında olan Mustafa Tekin girişimci ruhuna güvendiği 30 yaşındaki şirket CEO’su Şahin Duman ile Predicomm Pos Yazılımını İngiltere'de bir marka haline getiriyorlar. Önce kendilerine malzeme almak için yatırımcı arayan ancak daha sonra bulamayıp kendi işlerini kendileri yapmaya çalışan ikili bugün iki yıllık şirketleriyle 250'den fazla müşterinin taleplerini karşılıyor. Londra'da bulunan bir showroom ve genel yönetim ofisleri de bulunuyor. Yazılım ekibinin çoğu Türkiye'de olan bu şirket yükseliyor ve hızla büyümeye devam ediyor.

Türkiye'den yatırımcı olarak işletme kurmak isteyenlere yazılım çözümleri ve danışmanlık hizmeti de sağlıyorlar. Bugüne kadarki dostlukları ile bugünlere gelen Şahin ve Mustafa yalnızca bu sektörde takılıp kalmamak ve kısa süre içerisinde yapılanmalarını tamamlayarak daha büyük sektörlerde yer almak istediklerini belirtiyorlar. Hizmet sektöründe çalışmalarını gerçekleştirebilecekleri tahmin ediliyor.

 

Önceki ve Sonraki Haberler
Yaşam