Sahte içkide korkutan tablo: 15 günde 75 kişi hayatını kaybetti

Sahte içkide korkutan tablo: 15 günde 75 kişi hayatını kaybetti

9 Ekim'den bu yana ülke genelinde yaşamını yitirenlerin sayısı 75'e ulaştı.

İzmir'de 2 kişinin daha sahte içki tüketimi nedeniyle hayatını kaybetmesinin ardından 9 Ekim'den bu yana ülke genelinde yaşamını yitirenlerin sayısı 75'e ulaştı.

İzmir'de sahte içki içtikten bir süre sonra fenalaşan Murat A. ve Ömer Ali Ö., kentteki özel hastaneye kaldırılarak tedaviye alındı. Yoğun Bakım Ünitesi'nde tedavi gören Murat A. ve Ömer Ali Ö., yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Murat A. ve Ömer Ali Ö.'nün cansız bedenleri, savcının incelemesinin ardından İzmir Adli Tıp Kurumu morguna kaldırılırken kesin ölüm nedenleri yapılacak olan otopsinin ardından belirlenecek. Öte yandan, 2 kişinin ölümünün ardından İzmir'de sahte içki nedeniyle ölenlerin sayısı 30'a yükselmişti.

75 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Ülke genelinde sahte içki tüketimi nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı ise 75'e yükseldi. İzmir'de 30, İstanbul'da 10, Aydın'da 9, Kırıkkale ve Mersin'de 7'şer, Kırklareli'de 4, Muğla'da 3, Zonguldak ve Tekirdağ'da 2'şer kişi hayatını kaybederken Trabzon'da 1 kişi sahte içki tüketimi nedeniyle yaşamını yitirdi.

GENEL