"Sakarya'daki havai fişek fabrikasının çalışma izni iptal edilecek"

"Sakarya'daki havai fişek fabrikasının çalışma izni iptal edilecek"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sakarya’da 6 kişinin hayatını kaybettiği işletmenin çalışma izninin iptal edileceğini açıkladı.

 

Süleyman Soylu, olayla ilgili olarak kimin en ufak bir ihmali varsa gereğinin yerine getirileceğini belirterek, fabrikanın çalışma izninin yanı sıra imar izninin de iptal edileceğini dile getirdi.

Soylu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Özellikle bu konularda uzman, patlayıcı maddeleri imha timlerimiz var. Onlar geldi. 15 tonluk bir patlayıcının taşınmasını değerlendirdiler. Ormana yakın bir alandan daha uzağa, daha emniyetli bir alana taşınmak istendi. 1 buçuk tonluk patlayıcının taşınması yapılıyordu. Bizi ve memleketimizi üzen bir hadise ile karşı karşıya kaldı. 12 yaralı vardı. Hastanelerde 6 yaralımızın tedavisi sürüyor. Aracı süren şoförümüz ve 2 jandarmada kontrol amaçlı hastanede tutuluyor. Adli ve idari soruşturmalar devam ediyor

“İMAR İZNİ İPTAL EDİLECEK”

Can ve mal güvenliği açısından tüzük açısından neler yapılabileceğini değerlendirmelerle ortaya koyduk. Çalışma izninin önce askıya alınması ve iptal edilmesi gerçekleştirilecek. Buranın imar izni iptal edilecek.

Politika