Sala’nın ölümüyle ilgili yeni gelişme!

Sala’nın ölümüyle ilgili yeni gelişme!

Geçtiğimiz Ocak ayında yaşanan uçak kazasında hayatını kaybeden Emiliano Sala'nın ölümüyle ilgili İngiltere'de bir kişi tutuklandı. Konuyla ilgili

Geçtiğimiz Ocak ayında yaşanan uçak kazasında hayatını kaybeden Emiliano Sala'nın ölümüyle ilgili İngiltere'de bir kişi tutuklandı. Konuyla ilgili açıklama yapan Dedektif Simon Huxter, "Araştırmalar sonucu gözaltına aldığımız kişiye sorularımızı sorduk ve sonrasında serbest bıraktık" dedi.

2019’un Ocak ayında transfer olduğu Cardiff City için yola çıkan ve uçak kazasında hayatını kaybeden Arjantinli futbolcu Emiliano Sala’nın soruşturmasında flaş bir gelişme yaşandı. İngiltere polisi, 64 yaşındaki bir adamı Sala’nın ölümüyle ilgisi olduğu gerekçesiyle tutukladı.

Uçak kazası sonrasında 7 Ocak’ta Dorset sahilinde cansız bedenine ulaşılan Sala’nın ölümü yerel polis tarafından araştırılıyordu.

Dedektif Simon Huxter konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Sala’nın ölümünün koşulları hakkında geniş kapsamlı bir soruşturma yürüttük ve Sivil Havacılık Otoritesi de dahil olmak üzere ortak kuruluşlarla çalışmaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Tutuklanan kişi hakkında konuşan Dedektif Huxter, “Araştırmanın bir sonucu olarak birçok detayı ve kanıtı değerlendiriyoruz. Bununla ilgili olarak bugün 64 yaşında bir kişiyi tutukladık. Sorularımıza yanıt verdikten sonra serbest bırakıldı” şeklinde konuştu.

Spekülasyon yapılmamasına önem veren Dedektif Huxter, “Bu konu halen devam etmekte olan bir soruşturmaya maruz kalıyor ve medyadan ve halktan ailelere ek sıkıntı yaratabileceklerinden spekülasyondan kaçınmasını rica ediyorum” dedi.