Salda Gölü'nde endişelendiren görüntü! Jandarma ekipleri uyarılara devam ediyor

Salda Gölü'nde endişelendiren görüntü! Jandarma ekipleri uyarılara devam ediyor

Salda Gölü'nde, sahildeki çamurun cilde iyi geldiği söylendi. Bunun üzerine Türkiye'nin her bölgesinden ziyaretçi, akınına uğrayan Salda'nın  'Beyaz adalar' bölümünde derin çukurlar oluşmaya başladı.

ABD Havacılık ve Uzay Dairesi'nin (NASA), Mars'taki Jezero krateri ile benzer bir mineral oluşumu ve jeolojik yapıya sahip olduğunu açıkladığı Salda Gölü, beyaz kumsalı ve turkuaz renkli suyuyla ilgi odağı olmaya devam ediyor. Türkiye'nin her bölgesinden ziyaretçi, akın akın Salda'ya geliyor. Salda Gölü'nü 1 Haziran'dan bu yana 250 bine yakın yerli ve yabancı turist ziyaret etti. Son dönemde yoğun olarak ziyaret edilen Salda Gölü'nün sahilindeki çamurun cilde iyi geldiğinin söylenmesi üzerine 'Beyaz adalar' bölümündeki sahilde derin çukurlar oluşmaya başladı.

Oluşan çukurların etrafı çevrilerek kapatıldı. Gölde görevli jandarma ekipleri, şezlong ve buna benzer malzemelerin kullanılması, çadır kurulması, ateş yakılması, şampuan, sabun gibi kozmetik ürünlerinin kullanılması, kıyıda çukur oluşturulması, çamur banyosu yapılması, gölün içinden ve kıyıdan kum ve çamur alınması ve sigara içilmesinin yasak olduğu yolunda uyarıda bulunuyor.

İlgili Haberler
Etiketler :