Saldırıya uğrayan Barış Atay'dan konuşma: ''Bizim tarafımız İpek Er’in yanı, Soylu Musa Orhan’ın tarafında''

Saldırıya uğrayan Barış Atay'dan konuşma: ''Bizim tarafımız İpek Er’in yanı, Soylu Musa Orhan’ın tarafında''

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile yaşadığı polemik ile gündeme geldikten sonra Kadıköy’de darp edilen TİP Hatay Milletvekili Barış Atay konuşma yaptı.

Saldırının ardından açıklama yapan Barış Atay, "Biz İpek Er'lerin tarafındayız Süleyman Soylu Musa Orhan'ların tarafında" ifadelerini kullandı. Atay'ın açıklamalarından başlıklar şöyle: " "Bu ülkede herhangi bir devrimci için yapabilecekleri şey karanlık bir sokakta arkadan beş kişi saldırmaktır.  Süleyman Soylu bir bakan değildir, çete lideridir.  Herkesi tasfiye etmek için kullanılışlı bir aparattır. Tecavüz toplumunda yaşadığımız gün gibi aşikardır. Biz İpek Erlerin tarafındayız, Soylu Musa Orhanların...  Süleyman Soylular gidecek, bu karanlık günleri geride kalacak.

Erkan Baş'ın konuşması şöyle:

TİP Genel Başkanı, Erkan Baş, “Ülkemizi savaşa sokmaya çalışan iktidara karşı barış türküleri söylemeye devam edeceğiz. Çok uzun olmayan bir gelecektir Dünya Barış Günü’nü kardeş bir şekilde yaşayacağımız dünyada olacağız." dedi. Baş, "Halkımıza, dostlarımıza teşekkür ederiz. Bu ülke halkları teslim olmuyor, zorlarına gider bu. Biz bu tarz saldırılarla ilk defa karşılaşmıyoruz. Ey Süleyman Soylu senin ağababan Mehmet Ağarları tanıyoruz. Kararlılığımızı büyütüyorlar. Canlarını acıtıyoruz. Canlarını acıtacağız. Onların bildiği ‘siyasetçiler’den değiliz biz devrimciyiz. Biz halkımızın bize verdiği görevin farkındayız. Ankara’daki koltuklarda oturmak için değil Süleyman Soylu’dan hesap soralım diye gönderdi bizi halk. Halkın bize verdiği görevden adım Süleyman Soylu bugün bizden daha fazla korksun. Biz siyaseti onlar gibi yapmıyoruz. Elinizde geleni yapın, biz daha fazla bileyleniyoruz. Bu iktidarı yıkmak konusunda eminiz. Biz sizi iktidar koltuğundan indireceğiz. Kaybettiklerinin, yok olmaya sürüklendiklerinin farkındalar, bizi susturmaya çalışıyorlar." diye konuştu.   

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika