'Salgın koşullarında Türkiye'de yeni bir parti kurmak uygun olmaz'

'Salgın koşullarında Türkiye'de yeni bir parti kurmak uygun olmaz'

Mustafa Sarıgül'ün yeni bir siyasi parti kurmak için çalışmalara başladığı iddia edildi. Ankara'da 7 katlı bir binayı genel merkez olarak belirlediği ifade edilen Sarıgül iddialara cevap verdi.

Mustafa Sarıgül'ün yeni bir siyasi parti kurmak için çalışmalara başladığı iddia edildi. Ankara'da 7 katlı bir binayı genel merkez olarak belirlediği ifade edilen Sarıgül iddialara ilişkin yakın çevresine konuştu. Sarıgül "Salgın koşullarında Türkiye'de yeni bir parti kurmak uygun olmaz"  dediği öğrenildi

Muharrem İnce'nin Memleket Hareketi'nin ardından Mustafa Sarıgül'ün de Türkiye Değişim Hareketi'ni yeni bir parti haline getirmek için çalışma başlattığı iddia edildi. İnşaatı tamamlandığından beri boş olan bu bina bu kez eski CHP'li Mustafa Sarıgül ile gündemde. Sarıgül'ün yeni bir parti kuracağı ve genel merkez olarak da bu binayı seçtiği ileri sürüldü ama Sarıgül bu iddiaları yalanladı. CNN TÜRK'ün edindiği bilgelere göre yakın çevresine konuşan sarıgül, parti kurması için kendisine yoğun bir baskı ve talep olduğunu vurguladı. şuan DSP'ye üye olduğunu hatırlattı. "Salgın koşullarında Türkiye'de yeni bir parti kurmak uygun olmaz" diyerek iddiaların asılsız olduğunu belirtti.

İlgili Haberler
Etiketler :