Salih Gergerlioğlu: CHP küçük siyasi işleri bırakmalı

Salih Gergerlioğlu: CHP küçük siyasi işleri bırakmalı

Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun oğlu Salih Gergerlioğlu, babasını cezaevinde ziyaret ettikten sonra açıklamalarda bulundu. Gergerlioğlu hem muhalefete hem iktidara eleştiriler getirdi.

Milletvekilliğinin düşürülmesinin ardından tutuklanarak Sincan Cezaevi'ne konulan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun oğlu Salih Gergerlioğlu, 9 Nisan Cuma günü cezaevindeki babasını ziyaret etti. Gergerlioğlu, bu ziyaret sonra Mezopotamya Ajansına açıklamada bulundu.

CHP'ye eleştiri: Küçük siyasi işleri bırakın

CHP’yi eleştiren Gergerlioğlu, “Babamın milletvekilliği düşürülürken sadece kendi partisi HDP yanında durdu. Ana muhalefet ciddi bir tavır takınmadı. Babam zamanında CHP’nin Adalet Yürüyüşü’ne destek verdi. Enis Berberoğlu’na yapılan haksızlığa karşı babam hep yanında durdu. Bugün CHP destek vermiyorsa, mahalle savunuculuğu yapmış olur. Herkesin bu konuda sert bir şekilde bu hukuksuzluğa tepki göstermesi lazım. Küçük siyasi işleri bırakıp, artık adalet ve barış talebinde buluşmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

"Adalet Nöbeti sürecek"

Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun Meclis’te başladığı ve daha sonra HDP Genel Merkezi’nde devam ettiği ‘Adalet Nöbeti’ eylemini cezaevinde de sürdüğünü belirten Gergerlioğlu, “Babam, Adalet Nöbeti’nin her koşulda devam edeceğini, adalet talebinin hiç sonlanmayacağını söyledi” dedi.

"İktidar HDP'ye oy veren milyonlarca insanı tanımıyor"

Gergerlioğlu, “Milyonlarca insan HDP’ye oy veriyor. Bu devlet ve onu yönetenlerin toplumu tanıyamadıkları anlamına geliyor. Bölgenin insanını anlayamamaktır. Bölgenin insanın oy verdiği partiyi tanımamaktır. HDP, temelinde Kürt sorununun çözümü için Meclis’te bulunuyor. İktidar bu halkın partisi olan ve 6 milyon insanın iradesine saygı göstermiyor. Halkın seçtiği vekili nasıl cezaevine atıyorsunuz? Bu iktidar Kürt halkı ve Türk halkına saygı duymuyor. 40 yıldır devam eden bir mücadele var. Ne kadar saldırsalar da bir anlam ifade etmez” diye konuştu.

Politika