Samsung çip sıkıntısını umursamıyor

Samsung çip sıkıntısını umursamıyor

Samsung akıllı telefon alanında yeni denemeler yapmayı çok seviyor. Katlanabilir cihazlar Samsung firmasıyla önemli hale geldi. Elbette Samsung öncesinde yine katlanabilir cihazlar üretiyordu. Fakat firma buna yeni bir renk katmayı başardı.

2021 yılında yaşanan çip krizi ise yeni denemeleri neredeyse sıfıra indirdi. Bu nedenle birçok kişi katlanabilir cihazlar konusunda firmanın geri adım atacağını düşünüyordu. Ancak Samsung kesinlikle bu konuda geri adım atmayacak. Şirketin katlanabilir modeller konusunda oldukça ısrarcı.

samsung-cip.jpg

2021 yılında yeni Galaxy Note amiral gemisi çıkarmayacağını söyleyen Samsung, bunun yerine katlanabilir cihazlara yöneldi. Galaxy S21 FE lansmanının 2021’in 4. çeyreğine ertelendiği ifade ediliyor. Samsung yarı iletken imalat endüstrisine çok fazla kaynak aktarmak için amiral gemilerinden bile vazgeçebilir.

Görünen o ki şirket katlanabilir cihazlar söz konusu olduğunda fire vermek istemiyor. Dünya çapında yaşanan çip sıkıntısına rağmen böyle bir karar alınması ilerleyen yıllarda katlanabilir cihazların çok daha popüler olacağını gösteriyor. Yeni katlanabilir modellerin toplam 7 milyon adet daha satılması bekleniyor.

Samsung Galaxy A20, Android 11 tabanlı One UI 3.1 güncellemesini alıyor

Samsung tarafından devam ettirilen katlanabilir cihaz çalışmaları muhtemelen uzun bir süre daha devam edecek. Hatta bu alanda gerçek bir lider bile olabilir. 

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji