Samsung LCD paneller üretmeye devam edecek

Samsung LCD paneller üretmeye devam edecek

Geçen yılın Mart ayında, Samsung Display’in 2020’nin sonunda LCD üretimini durduracağını duyduk. Bu haber geldi ve gitti ancak konuyla ilgili hiçbir aksiyon olmadı.

LCD panellere olan talebin azalması ve Çinli ekran üreticilerinin artan rekabeti nedeniyle, Samsung Display’in LCD işinden tamamen çıkmayı düşündüğü bildirilmişti. Daha önceki raporlar, şirketin 2020 sonuna kadar tüm LCD üretimini durdurmak istediğini ortaya koymuştu. Ancak, SamsungElectronics’in isteği üzerine planlarını bir süre ertelemişti. Artık şirketin öngörülebilir gelecek için LCD paneller yapmaya devam edeceği anlaşılıyor.

Samsung, gelecek yılın sonuna kadar LCD panel üretmeye devam edebilir

Şimdi, Kore’den gelen yeni bir rapor, şirketin gelecek yılın sonuna kadar LCD üretmeye istekli olduğunu söylüyor. Görünüşe göre LCD paneller için geçen yılın Haziran ayında başlayan ve henüz durmayan bir fiyat artışı oldu. Şirket hala LCD almak isteyen Samsung Electronics’in talebi üzerine LCD panel üretimini genişletti. Şirket önümüzdeki yıl LCD’ler üretmeye devam ederse, Samsung Electronics, BOE ve CSOT gibi Çinli panel üreticileriyle pazarlık gücünü artıracak. Çinli şirketler genel olarak daha düşük fiyatlar sunuyor, ancak belki daha da düşük fiyatlara yönlendirilebilir. Samsung Electronics ayrıca LG Display’den LCD’ler alıyor, ancak Samsung Display’den gelenleri ‘tercih ettiği’ söyleniyor. İddiaya göre, LCD üretiminin uzatılıp uzatılmayacağına dair nihai karar bu ayın sonunda verilecek. Bir şirket yetkilisi, “Önce şirketin karını göz önünde bulundurarak ve piyasa koşullarını yansıtarak LCD üretimine gelecek yıla kadar devam etmeyi planlıyoruz” dedi.

iPhone 13 Türkiye fiyatı sızdırıldı

Bilim Teknoloji